Disney toob tagasi "Kallis, ma kahandasin jõmpsikad" koos tuntuima staariga Rick Moranis


"Kallis, ma kahandasin jõmpsikad" (1989) - Rick Moranis
"Kallis, ma kahandasin jõmpsikad" (1989) - Rick MoranisFoto: Scanpix / Ronald Grant Archive / Mary Evans

Kaheksakümendate suur filmistaar, keda tuntakse põhiliselt "Kallis, ma kahandasin jõmpsikad" filmist leiutajana Wayne Szalinski, naaseb peagi sellesse frantsiisi tänu Disney üüratule rahakotile. Rick Moranis pole filme teinud tervelt 23 aastat.

Deadline kirjutab, et leping on saavutatud ning filmiseeria naaseb. Samuti tuleb tagasi ka Joe Johnston, kes tegi enda lavastaja debüüdi filmiga "Kallis, ma kahandsin jõmpsikad". Tänaseks on mees teinud veel sellised filmid nagu "Jumanji" (1995), "October Sky" (1999), "Jurassic Park III" (2001) ja "Captain America: The First Avenger" (2011).

"Minu sinine taevas" - Rick Moranis, Steve Martin Foto: Rights Managed, Ronald Grant Archive / Mary Evans
Seotud lood:

Juba on teada, et filmis on ka Josh Gad, keda täna enim teatakse kui lumememm Olafi lõbus ja süütu hääl. Tema mängib filmis kuulsa Wayne Szalinski poega ja proovib minna enda isa jälgedes kui geniaalne leiutaja. Kahjuks ta kahandab enda lapsed ning nüüd on vaja vanaisa abi. Algselt arvati, et film tuleb Disney+ keskkonda, kuid nüüd kinnitati, et läheb ikkagi kinolinadele enne.

1989 aasta filmil "Kallis, ma kahandsin jõmpsikad" on suur kultuuriline mõju tänu televisioonile, kus film jooksis aastaid kui üks populaarseimaid, kuigi kinoedu sedavõrd massiivne ei olnud. Paljude tänaste täiskasvanute lapsepõlvefilm sai tegelikult ka kaks järge ja isegi teleseriaali Wayne Szalinski tegemistest noorena, kuid neid mitte ühtegi ei saatnud enam esimese teose edu.

"Tondipüüdjad" (1984) - Rick Moranis, Sigourney Weaver Foto: Scanpix / CAP/MFS / Capital Pictures

Moranis on tegemas tagasitulekut peale suurema näitlejatöö lõpetamist aastal 1997. Sealt alatess teinud ainult enda häälega tööd mõne animatsiooni jaoks, kuid üldiselt pildist eemal olnud. Uudised Rick Moranise kohta hakkasid liikuma tänu Netflixi dokumentaalfilmile, mida lavastab Martin Scorsese. Pealkirjaks on "An Afternoon With SCTV", mis viitab siis kunagisele koomilisele teleetendusele nagu on "MadTV" ja "Saturday Night Live", kust Moranis alustas. Seal oli ta koos selliste nimedega nagu Joe Flaherty, Eugene Levy, Catherine O’Hara, Andrea Martin, Martin Short ja Dave Thomas.

Millal täpselt film ilmub pole hetkel teada.