Eesti esimene venekeelne komöödiasari otsib sinu toetust


ETV+ kanalil linastub novembris praegu veel ühisrahastusplatvormi Hooandja kaudu toetust otsiv seriaal "Lasnagorsk", mida tegijad nimetavad Eesti esimeseks venekeelseks komöödiasarjaks.

Seriaali stsenaariumi autor on Juri Rusin, režissööri on Irina Vassiljeva ning peaosades on Vladimir Barsegjan, Maria Polikarpova, Toomas Tross, Artjom Firsov, Anastassia Koleda, Evelina Sakuro, Kalju Orro, Marat Aljautdinov, Marina Lõzina, Sergei Rõmar ja Nikita Sotskov.

Sünopsis: "Lasnagorski" keskmes on tavaline vene pere: kolm põlvkonda, kes elavad koos Tallinna suurimas linnaosas – Lasnamäel.

Aleksei Grigorjevitš kolis Eestisse 70-ndatel, et töötada Dvigateli tehases. Ta sai korteri Lasnamäel, abiellus, tulid lapsed ja seejärel lapselapsed. Pärast Nõukogude Liidu lagunemist jäi Aleksei Grigorjevitš siia, sest tal ei olnud kuhugi tagasi minna. Kogu elu oli juba Eestis – siin on kodu, pere, sõbrad. Noorem poeg Valeri töötab Soomes ehitajana. Vanem tütar abiellus eestlasega - Mihkliga, ja neil on kaks last: tudeng Anna ja teismeline poeg Toomas.

Peategelased satuvad erinevatesse situatsioonidesse, käivad Narvas sõprade juures ja puhkavad Narva-Jõesuus, muretsevad lähedaste ja oma tervise pärast, unistavad oma majast. Kas Darjal ja Mihklil õnnestub vaatamata kõikidele takistustele kolida oma majja?