Eesti esimest venekeelset teleseriaali "Lasnagorsk" tunnustati rahvusvahelisel telefilmide festivalil


Eesti esimest venekeelset teleseriaali "Lasnagorsk" tunnustati rahvusvahelisel telefilmide festivalil
"Lasnagorsk"Foto: kaader seriaalist

16.-19. septembrini Moldova pealinnas toimunud rahvusvahelisel telefilmide festivalil "ТЭФИ-Содружество" sai tunnustust ka Eesti esimene venekeelne telesari "Lasnagorsk".

Festivalist võttis osa 12 riiki, sh Venemaa kuulsad telesarjad Boris Hlebnikovi "Tavaline naine" ja Semjon Slepakovi "Kodune vangistus".

„Sarja võttegrupp tänab siiralt rahvusvahelise zürii tunnustuse eest. Tahaksime uskuda, et tänu sellele näevad sarja ka teiste riikide televaatajad. Sest "Lasnagorsk" ei ole ainult Tallinnast või Eestist, see on inimeste suhetest ja oskusest ületada probleeme tavaelus“, kommenteeris võitu rahvusvahelisel festivalil sarja tegevprodutsent Darja Saar.

"Lasnagorsk" on esimene Eesti venekeelne telesari eesti-vene pere elust Lasnamäel. Sari esilinastus 2018. aastal rahvusvehalisel filmifestivalil PÖFF. Rezissöör on Irina Vasileva, peaprodutsent Jana Pavlenkova ja tootja Kinokubrik Production.

Seotud lood:

Osades Vladimir Barsegjan, Macha Polikarpova, Toomas Tross, Anastassia Koleda, Artjom Firsov, Marat Aljautdinov, Evelina Sakuro.

"ТЭФИ-Содружество"on Venemaa Teleakadeemia poolt korraldatav rahvusvaheline telefilmide festival. Festivali korraldatakse alates 2011. aastast.