Eesti hittfilmi "Tõde ja õigus" rahvusvaheline esilinastus toimus Busani filmifestivalil


Eesti hittfilmi "Tõde ja õigus" rahvusvaheline esilinastus toimus Busani filmifestivalil
"Tõde ja õigus"kaader filmist

Eile linastus mängufilm "Tõde ja õigus" Busani rahvusvahelisel filmifestivalil. Lõuna-Koreas 24. korda toimuv filmiüritus on üks maailma olulisematest filmifestivalidest, mis toob kokku värskete filmide paremiku kogu maailmast. Tanel Toomi mängufilmi rahvusvaheline esilinastus on linateose esimene oluline näitamine väljaspool Eestit.

„Olla Busani valitud on meile suur au, see tõstab filmi rahvusvahelises festivalideringis esile ning annab võimaluse heaks jätkuks“, ütles filmi produtsent Ivo Felt.

“Ainuüksi mõte sellest, et keegi kusagil teises maailma otsas Tammsaaret vaatab, teeb rõõmu. Esimesed publikureaktsioonid on olnud positiivsed ning tundub, et korealased saavad meist, imelikest eestlastest, aru küll.” ütles festivalil kohapeal viibiv filmi režissöör Tanel Toom.

Režissöör Tanel Toom Busanis. Pressimaterjalid
Seotud lood:

"Tõde ja õigus" linastus Eestis 20. veebruaril ja püstitas vaatajaterekordi, lüües vaadatavuse troonilt seal ligi 9 aastat olnud "Avatari". Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks ja oli juubeliaasta kinoprogrammi lõppakord. Film valmis koostöös ettevõtja Armin Karuga, toetajateks on Auto Forte, Jetoil ja Eesti Meedia.

Mängufilm "Tõde ja õigus" on Eesti ametlik kandidaat Ameerika filmiakadeemia parima võõrkeelse filmi kategoorias.

Vaata lisaks:
Nii tehakse filme tegelikult: vaata, kuidas sündis “Tõe ja õiguse” efektimaagia.
Oscari-vääriline "Tõde ja õigus" on rohkem Hollywoodi kui Eesti film.