Eestis elav vene näitleja Kirill Käro särab uues Netflixi originaalsarjas


Eestis elav vene näitleja Kirill Käro särab uues Netflixi originaalsarjas
Foto: Arno Saar, Õhtuleht

Sari "Лучше, чем люди" (inglise keeles "Better Than People") on tegemas ajalugu. Nimelt on tegemist esimese vene teleseriaaliga, mis saab endale külge "Netflix Original" bänneri. Eestlaste jaoks muudab selle tähelepanuväärseks aga asjaolu, et üht peategelast kehastab Eestis sündinud ja siin resideeruv teatri- ja filminäitleja Kirill Käro, kes rikastanud oma talendiga oluliselt ka eestimaiseid linateoseid.

16-episoodiline sari hakkab olema saadaval Netflixi kasutajatele üle kogu maailma, välja arvatud Venemaa ja Hiina, vahendab The Hollywood Reporter. Samuti saab see endale kahekümne viies keeles tõlke. "Bänner "Netflix Original" toob kaasa suuremal skaalal promoüritusi. Usume, et tänu sellele vaatavad Venemaa toodangut miljonid vaatajad üle maailma," lausus sarja tootva produktsioonifirma Yellow, Black and White juhtiv produtsent Eduard Ilojan väljaandele Kommersant.

Tehingu maksumusest pole räägitud, ent Venemaa meedia hinnangul võis android-robotitele keskenduv ulmeseriaal Netflixile maksma minna umbes miljon dollarit. Viimastel aastatel on vene produtsendid hakanud aktiivsemalt keskenduma rahvusvahelistele müükidele. "Eelnevalt oli see produtsentide jaoks ainult staatus, kuid nüüd on sellest saamas päris äri," selgitas Ilojan.