Eestiski filmitud "Teneti" värske foto tekitab filmifännides üle maailma küsimusi

 (25)
Vaata fotot ja mõtle kaasa
Filmivõtted Laagna teel - 18.07.2019
Filmivõtted Laagna teel - 18.07.2019Foto: Andres Putting

Aasta esimestel päevadel avaldatud uus foto Christopher Nolani suurfilmist "Tenet" on tekitanud kinohuviliste foorumites ja filmiportaalides üle kogu maailma arutelu filmi võimaliku süžee üle.

Nolan on minevikus mõista andnud, et tahaks tohutu James Bondi fännina lavastada ka Bondi-filmi, aga seda siis täiesti uue näitlejaga. Räägiti, et ta oligi üks variantidest järgmise Bondi filmi jaoks. See tuli jutuks, kui otsiti 25. Bondi-filmi jaoks režissööri pärast eelmised osad lavastanud Sam Mendesi loobumist. Seetõttu on sahistatud, et "Tenet" on spioonifilm, milles on ajarändamise mõõde.

Seda teooriat kinnitas ka hiljuti avalikustatud ametlik ja täispikk treiler, kus saame näha John Washingtoni tegelaskuju justkui suremas ja sattumas seejärel projekti nimega Afterlife ("Pärast elu").

Nii treileris, kui ka uuel, portaali Fandango avaldatud pildil on aga näha Washingtoni tegelaskuju pidevalt liikumas ringi hapnikumaskiga, mis on pannud filmifännid arutama, et mida see tähendada võiks. Kui foto avaldati tuntud portaalis Reddit, märkis seal üks kasutajatest, et tema arvates võib maskist tulev aine võimaldada või siis aidata Washingtonil ajas edasi-tagasi rännata. Sama stenaariumi pakuvad välja ka mitmed Brasiilia filmiportaali Adorocinema.com ning Prantsuse portaali Lestoilesheroiques.fr kasutajad, kuid tuuakse ka välja, et treileris olevates Laagna tee stseenides on näha, et Washingtonil pole maski ees.

Seotud lood:

Vaata pilti siit (13. pilt)!

Populaarne filmikeskkond Screenrant aga arutleb, et huvitav saab filmis olema fakt, et mis isiklik agenda ajab Washingtoni tegelaskuju maailma päästma. "Leonardo DiCaprio ja Matthew McConaughey tegelaskujusid "Inceptionis" ja "Interstellaris" tõukas tagant inimese võime katsetada tehnoloogiaga kõiki piire, samas ajas neid tagant iha taaskohtuda nendega, kes on neile kõige kallimad: nende lapsed," arutleb portaal ning lisab, et mingi sarnane eesmärk võib olla ka "Teneti" peategelasel.

Nii parima originaalstsenaariumi, režii kui ka parima filmi kategooriates karjääri jooksul viiele Oscarile kandideerinud režissöör Christopher Nolani jaoks kuulub "Tenet" seni kallimate projektide hulka, sest väidetavalt küündib eelarve 250 miljoni dollari juurde. Umbes sama eelarvega oli ka tema kolmas Batmani film "Pimeduse rüütli taastulek" ("The Dark Knight Rises"), mille peale kulus üle 250 miljoni dollari.

"Tenetis" teevad kaasa John David Washington, Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clémence Poésy, Michael Caine, Kenneth Branagh ning Eesti näitlejatest ka näiteks Ingrid Margus ja Juhan Ulfsak.

Christopher Nolani "Teneti" võtted algasid 19. mail ning kokku filmiti Hollywoodi mõjukama režissööri spioonipõnevikku seitsmes erinevas riigis, mille hulka kuuluvad Suurbritannia, Itaalia, India, Eesti, Norra ja India.

"Following", "Algus" ("Inception"), "Tähtedevaheline" ("Interstellar"), "Pimeduse rüütli" triloogia, "Dunkirk", "Memento", "Unetus" ("Insomnia") ja "Lõppvaatus" ("The Prestige") režissööri eepiline spioonimärul "Tenet" linastub 2020. aasta 17. juulil.

Meenuta ka, kuidas Nolan Eestis "Tenetit" filmis.