Eestist pärit Tamara Orlova-Alvarez avas Londonis uued lühifilmide auhinnad

 (4)
Eestist pärit Tamara Orlova-Alvarez avas Londonis uued lühifilmide auhinnad
DAFTASFoto: Phil Lewis

DAFTAS - lühikeste paroodiafilmide auhinnad – avati pauguga Londonis 29. jaanuari õhtul. Auhinnad on asutatud Eestist pärit Londonis asuva kirjastaja Tamara Orlova-Alvarezi poolt oma varakult lahkunud mehe Joe Alvarezi auks. Joe, tuntud kuulsuste fotograaf ja socialite, suri vähki eelmise aasta oktoobris.

Tamara Orlova-Alvarez Foto: Phil Lewis

DAFTAS (daft inglise keeles tähendab rumal) on BAFTA-ga sarnane mitte ainult nimega. DAFTA austatud žürii hindas parimat lühifilmi paroodiat BAFTA-le nomineeritud filmidest. Iga film on kuni seitse minutit pikk, filmitud ühe päevaga ja on minimaalse eelarvega – kuni 200 naela.

Koos tuntud žüriiga, kelle hulka kuuluvad näitleja Karen Bryson ja auhinnatud režissöör Tom Lawes, meelitasid auhinnagala muu hulgas ka filmitegijaid ja telepersoone nagu näiteks näitleja Christian Vit, X-Factori finalist Anton Stephans, tuntud kübarameister Victoria Grant muude seas.

"DAFTA ammutab oma inspiratsiooni Briti huumorist ja selle eesmärgiks on toetada filmitegijaid ja näitlejaid nende loomingulisel teel,“ ütles auhindade asutaja Tamara Orlova-Alvarez. „Sel aastal, kolm filmitiimi on avaldanud soovi osa võtta. Üks tiim asub Los Angelesis ja teised Londonis. DAFTA auhinnad on meelitanud nii innukaid filmitegijaid katsetama kui ka neid, kes soovivad oma ekspertiisi laenata teistele ambitsioonikatele ja visioonipõhistele filmitegijatele.“ Asutaja lisas: „Ennekõike on DAFTA mõeldud filmitegijatele, kes armastavad väljakutset ja naudivad protsessi ajal ka lõbutsemist.”

"The Fetish Man" Allikas: "The Fetish Man" erkaanitõmmis

Ja lõbutseda said nad küll. Suurel ekraanil näidatud filmide pealkirjadest paistab, et naerust polnud puudu: „Ükskord Peckhamis”, „The Fetish Man” ja „Rocketman: In Treatment”. Õhtu võõrustaja koomik Ruairi McInerney sättis atmosfääri, mis tundus olevat naljade piiramatu vooluga.

Öö suurim võitja "The Fetish Man" on võitnud 5 auhinda: parim filmikunst, parim kostüüm, parim meesnäitleja (Darren Charman, tema Scorsese rolli eest), parim naisnäitleja (Elmelle Smith, kes mängis Pacinot, Carriet ja Jokeri).

"Once Upon a Time in Peckham" võitis kaks auhinda: parim muusika (Nikolai Orlov) ja parim redigeerimine (Nuakai Aru).

"Tore oli näha ülesande lähenemisviiside mitmekesisust," ütles Tamara. „Mõned filmisid komöödia sketše - mõelge SNL-i, Jimmy Falloni, Jimmy Kimmeli ja James Cordeni inspireeritud visanditele - teised aga tegid kinemaatilisi Hollywoodi moodi filme. Kuigi oma stiilis väga võrdsed, kõigil siiski õnnestus meid naerma ajada ja mul on hea meel, et ma ei pidanud võitjaid valima. Mul oleks väga raske otsustada."

"The Fetish Man" lühifilm on leitav ka Youtube keskkonnast

Näitlejate seas oli mõned algajad, kuid oli ka kogenud esinejad, kes on näiteks RADA (Royal Academy of Dramatic Arts näitekool) lõpetanud. Meeskonnad pandi kokku loosiga. “Tore oli näha kuidas kõik meeskonna liikmed kokku tõmbusid, et oma oskuste komplektist parim välja saada. Sama kehtib kaamerameeskondadest rääkides.” ütles asutaja. Ta jätkas: “Loodan, et siin loodud ühendused peavad ka ajaproovile vastu. Tegelikult tean, et mõned meeskonnaliikmed on juba ühe muusikavideo koos filminud DAFTA kohtumise tagajärjena. Just sellised Inimlikud seosed olid Joe jaoks tema töös ja laiemas elus väga olulised ning mul on hea meel näha, et tema pärand jätkub meie kaudu.”

“Eelkõige, on hämmastav taibata et sain selle projekti valimis pooleteise kuuga. Pean endale meenutama et eelmise aasta detsembris see projekt oli vaid üks idee kirjutatud salvrätiku peale Tenerife rannabaaris.”

"Jokkeri" ja "The Irishmani" produtsent Emma Tillinger Koskoff kommenteeris auhindade kohta: “See on hüsteeriliselt naljakas! Palju õnne võitjatele ja loodetavasti nad toovad ka meile edu BAFTA-l.”