EV100 juubeliprogramm tõstis Eesti animavaldkonna esile Annecy filmifestivalil


EV100 juubeliprogramm tõstis Eesti animavaldkonna esile Annecy filmifestivalil
Eesti stend AnnecysEesti Filmi Instituut

11.-16. juunini toimus Prantsusmaal Annecy rahvusvaheline animafilmide festival. Animamaailma Cannes'iks nimetatud festival on väga oluline Eesti animamaastiku jaoks ning juubeliaasta puhul oli Eesti esindatud suuremalt kui kunagi varem.

Festivali programmis linastusid sel aastal mitmed Eesti animafilmid. Lühianimafilmide võistlusprogrammis osales Riho Undi "Maria ja 7 pöialpoissi" ning tudengifilmide võistlusprogrammis linastus kaks Eesti Kunstiakadeemia lühifilmi – "Lauamäng" (rež. Nicolas Petelski Meson) ning "Muteum" (dir. Äggie Pak Yee Lee).

Festivali programmi oli valitud ka Nukufilmi uus täispikk koguperefilm "Kapten Morten lollide laeval" (rež. Kaspar Jancis), mille linastused kohe esimesel päeval välja müüdi. Erilinastustena oli aga festivalikülastajatel võimalik vaadata Nukufilmi 60. sünnipäeva auks kureeritud lühifilmide programmi. Festivalil olid filme esitlemas režissöörid, kes rääkisid oma teostest lähemalt ning vastasid publiku küsimustele.

Seotud lood:

Festivaliga paralleelselt toimus animafilmide turg, kus juubeliaasta puhul oli Eesti esindatud oma stendiga. Messiboks võimaldas tuua meeldejäävalt esile Eestit, tutvustada lähemalt meie animavaldkonna võimalusi ning luua uusi kontakte. Eesti stendi tõmbenumbriks oli Nukufilmi vitriin, kus oli võimalik näha filmis "Kapten Morten lollide laeval" kasutatud nukke.

Filmiturul osalesid mitmed Eesti animastuudiote esindajad, kes kohtusid rahvusvaheliste partneritega ning esmakordselt toimus Eesti vastuvõtt, kus osales ka Eesti kultuuriatašee Prantsusmaal, Rea Rannu-Ideon. Filmituru jaoks valmis EV100 raames välisturule suunatud ingliskeelne animakataloog, mis annab ülevaate Eesti rikkalikust animaajaloost, tutvustab rahastuvõimalusi, animastuudioid, õppevõimalusi, festivale ning toob esile viimaste aastate edukaimad animafilmid.

Eesti osalemist Annecy filmiturul toetasid Riigikantselei EV100 välisprogramm, Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital.