Filmiajaloo parim ulmefilm "Terminaator 2: Kohtupäev" linastub augustis Eesti kinodes


"Terminaator 2" on tagasi! 25. augustil linastub Eesti kinodes James Cameroni klassikalise ulmefilmi täiendatud efektidega 3D versioon, mis annab kõigile neile, kes pole kunagi filmi kinos näinud, võimaluse teha just seda.

Videos seletab režissöör James Cameron, kuidas erinevad 1991. aasta ja 2017. aasta versioonid.

See võrdlusvideo näitab hästi, kuidas on film 3D tõttu muutunud varasemast palju heledamaks.

Sünopsis: On 1997. aasta. Tuumaapokalüpsise üle elanud inimkond peab julma lahingut inimeste endi valmistatud robotite ja masinate vastu. Et likvideerida inimkonna vastupanuliikumise juht John Connor (Edward Furlong), saadavad küborgid minevikku kaks robotiprototüüpi, mille ülesanne on tappa John juba lapsepõlves.

1984. aastal ei saanud mudel T-800 sellega hakkama. Teine küborg, täiustatud mudel T-1000 (Robert Patrick), on valmistatud vedelmetallisulamist, mis võimaldab tal kuju muuta. 1990. aastal hakkab see jälitama Johni ja tema ema Sarah Connorit (Linda Hamilton). Tulevikuinimeste noort juhti saadetakse kaitsma teine terminaator (Arnold Schwarzenegger). Tulevik on tema kätes. Robotite võimas duell kujuneb lausa ajalooliseks. Poiss õpetab terminaatorile inimlikkust, tema ema aga püüab hävitada mõtlevate masinate esimesi näidiseid. Hea terminaatori kaitse all muudavad Connorid inimkonna tulevikku.

Seotud lood:

"Terminaator 2" on kõigi aegade suuremaid ja tulusamaid filmifrantsiise. Film on saanud neli Oscarit ja kaks BAFTA auhinda eri- ja visuaalsete efektide eest. Terminaatori saaga populaarseim osa tõstatab küsimusi tuleviku, saatuse, vaba tahte ja tehnoloogiate kohta.