Filmimees Ilmar Raag otsib peaosalisi uude lastefilmi "Erik Kivisüda"


Filmimees Ilmar Raag otsib peaosalisi uude lastefilmi "Erik Kivisüda"
"Erik Kivisüda": filmikunstniku algupärane kavand

Loomingulisest tööst mõneks aastaks pausi võtnud filmirežissöör Ilmar Raag asub tööle uue seiklusliku lastefilmiga „Erik Kivisüda” ning kuulutab välja üle-eestilise konkursi kahe peategelase leidmiseks.

„Erik Kivisüda” on fantaasiaküllane lastefilm, milles peategelane satub uskumatule teekonnale Kahevahelmaailma ning avastab sellel peadpööritaval rännakul, mis on sõpruse hind.

„Muidugi on see lastefilm, sest siin on lapsi, seiklust ja saab naljagi,” kirjeldab Raag. „Samas on selles loos mõistatuste lahendamist, mille vastused paljastavad ka elu kummalisemaid müsteeriume: armastust ja elu ringkäiguga arvestamist.

See on lugu, mida ma ise oleksin vaadanud poisina ja mis mulle pakub põnevust praegugi.”

Režissööri sõnul otsivad nad peagi algava suure üle-eestilise konkursiga filmi kahte peategelast, 11-aastast Erikut ja temaealist, võib-olla pisut vanemat ja kasvult pikemat Mariat.

Filmikatsetele oodatakse heledapäiseid poisse vanuses 9–11 eluaastat ja samas vanuses tumeda- või punapäiseid temperamentseid tüdrukuid.

„Igast lapsest teeme casting’ul foto ja videolõigu, milles palume lapsel end tutvustada ning rääkida kaamerasse oma hobidest ja tegemistest,” tutvustab casting’u-režissöör Piret Toomvap-Schönberg katsetel toimuvat.

"Erik Kivisüda": filmikunstniku algupärane kavand
Seotud lood:

Casting’u esimene voor toimub 26. veebruarist 4. märtsini järgmistes paikades:

26.02 kell 12–16 Tartu Katoliku Hariduskeskuses (Jakobi tn 41)
27.02 kell 12–16 Paide Kultuurikeskus (Pärnu tn 18)
28.02 kell 12–16 Rakvere Kultuurikeskus (Fr. R. Kreutzwaldi tn 2)
01.03 kell 11–14 Jõhvi Kontserdimaja (Pargi tn 40)
01.03 kell 15–18 Narva Kolledž (Raekoja plats 2)
02.03 kell 12–16 Haapsalu Kultuurikeskus (Posti tn 3)
03.03 kell 13–17 Pärnu Endla teater (Keskväljak 1)
04.03 kell 12–16 Tallinna Mustpeade maja (Pikk tn 26)

Avavoorus valituks osutud kandidaadid kutsutakse teise vooru, mille kuupäevad selguvad lähiajal.

„Erik Kivisüda” produtsent on Riina Sildos (Amrion OÜ), kellega koostöös on valminud ka Raagi viimased mängufilmid „Eestlanna Pariisis" (2012), „Kertu” (2013) ja „Ma ei tule tagasi” (2014).

"Erik Kivisüda": filmikunstniku algupärane kavand

Viimastel aastatel on Ilmar Raag käinud Eesti kaitseväega kahel rahuvalvemissioonil Aafrikas. Ta on kirjutanud artikleid ühiskondlikel teemadel, kuid ei ole kunagi plaaninud kinost päriselt eemale minna.

„Lõpuks tuleb ju ikkagi paljastada, et ma ei ole tegelikult päris täiskasvanuks suutnud kasvada,“ räägib Raag. „Tänaseks olen ma sellega juba leppinud.“

„Erik Kivisüda” esilinastub 2019. aastal.