FOTOD | Matt Damoni ja Christian Bale'i rallifilmi "Le Mans '66" esilinastusele toodi kohale ka Ford GT40 MKH ja Ferrari P3


4. novembril toimus Los Angelese linnas tõestisündinud lool põhineva autobiograafilise filmi "Le Mans '66" esilinastus. Filmi keskmes on autospordimaailma üks suurimaid vägikaikavedusid - Ford vs Ferrari. Sellest tulenevalt toodi punasel vaibale kohale ka 1966 Ford GT40 MKH ja 1966 Ferrari P3, mida kasutati ka filmis.

"Le Mans '66 toob meieni Hugh Jackmanile ja tema Wolverine'i rollile ideaalse luigelaulu ("Logan") loonud režissöör James Mangold ("Girl, Interrupted", "Walk the Line", "Identity", "3:10 to Yuma"), kes kandideeris filmi eest ka parima mugandatud stsenaariumi Oscarile.

Filmi esialgne režissöör oli hoopis Michael Mann ("Heat", "Collateral") ning peaosades olid Tom Cruise ja Brad Pitt. Stsenaarium põhines esialgu A.J. Baime'i 2010. aasta raamatul "Go Like Hell: Ford, Ferrari, and Their Battle for Speed and Glory at Le Mans", aga sellest loobuti täielikult. Pardale toodi hoopis Christian Bale ja Matt Damon, kes kehastavad võidusõitjat Ken Milesi ja ettevõtjat Carroll Shelby't ehk mehi, kelle missiooniks sai ehitada auto, mis suudaks 24 tundi kestval 1966. aasta Le Mans'i võidusõidul võita lõpuks Ferrarit. Selleks autoks kujunes Ford GT40.

Seotud lood:

Sünopsis: Oscari-võitjad Matt Damon ja Christian Bale kehastavad peaosi selles tõsielul põhinevas põnevas loos ajast, mil Ford Ferrari vastu sõtta läks. See on lugu lennuka visiooniga autoehitajast Carroll Shelbyst (Damon) ja kartmatust võidusõitjast Ken Milesist (Bale), kes trotsisid suurkorporatsiooni bürokraatiat, füüsikaseadusi ja isiklikke deemoneid, et ehitada Ford Motor Company jaoks revolutsiooniline võidusõiduauto, millega minna vastu Enzo Ferrari loodud võidukatele neljarattalistele Prantsusmaal, legendaarsel Le Mans'i 24 tunni võidusõidul.

Filmi "Le Mans '66" lavastajaks on James Mangold ("Logan", "Walk the Line", "3:10 to Yuma"). Osades Matt Damon ("Jason Bourne"), Christian Bale ("Pimeduse rüütel"), Jon Bernthal ("Karistaja"), Caitriona Balfe ("Võõramaalane"), Tracy Letts ("Lady Bird"), Josh Lucas ("Piinatud geenius"), Noah Jupe ("Kena vaikne kohake"), Remo Girone ("Killing Eve") ja Ray McKinnon ("Apollo 13").

"Le Mans '66" linastub Forum Cinemas kinodes 15. novembril.