FOTOD | Tartuff tähistas filmi "Kevad südames" 35. sünnipäeva eriseansiga


FOTOD | Tartuff tähistas filmi "Kevad südames" 35. sünnipäeva eriseansiga
Foto: Argo Ingver

Muusikalise lastefilmi "Kevad südames" valmimisest möödub tänavu 35 aastat. PÖFF-i armastusfilmide festival Tartuff tähistas seda eriseansiga.

1985. aasta 1. jaanuaril jõudis Eesti Televisiooni ekraanile muusikaline lastefilm "Kevad südames", kus olulist rolli mängis Eesti Robertino Loretti ehk Toomas Uibo hääl. Uibo oli tolleks hetkeks oma lauljakarjääri tipus: alles eelmisel aastal oli Tartu 7. keskkooli 6. klassi õpilane esinenud Moskva Ametiühingute Maja sammassaalis koos Üleliidulise Raadio ja Kesktelevisiooni sümfooniaorkestriga.

Uibo "kaduva" hääle jäädvustamine oligi režissöör Mati Põldre üks eesmärkidest, aga see on ka kummardus helilooja Ülo Vinterile, kelle lavalisel kantaadil "Kevade ehk pildikesi koolipõlvest" linateos põhineb.

Laulu- ja tantsuküllases filmis, mis kuulutab diskoajastu saabumist, teevad kaasa lastekoor Ellerhein ja tantsutrupp Palestra – tegevus leiab aset lastekoori suvelaagris, kus käivad ettevalmistused taidlusülevaatuseks. Mängitakse "Kevadet" ja nii mõneski lapses võib ära tunda Paunvere kooli kangelastele omaseid jooni.

"See on pigem meeleolu- kui mõistusefilm," rääkis Mati Põldre 35 aastat tagasi ja kahetses, et oma jälje jätsid Eesti Telefilmi napid rahalised vahendid ja lühike ettevalmistusaeg. 35 aastat hiljem ütleb ta järgmist: ""Kevad südames" on ETV-s vähemalt viiskümmend korda ekraanil olnud. Olen palju kordi ka ise vaadanud. Kord viie aasta tagant, siis jälle kümne aasta möödudes. Mida edasi, seda armsamaks mulle film muutub, kuna see oli minu esimene täispikk mängufilm, pigistan ma vaadates mõne lahjema koha ajal silma kinni. Aga häid kohti jagub ka. Ja häid osatäijaid. Iga kord, kui ma näen mõnel kontserdil ühte oma tänast lemmikdirigenti Olari Eltsi, meenub Tiugu, tema klassikaline tekstilause, muide tema ainus lause üldse filmis: "Poisid, kes peeretas?". Klassika, Oskar Luts "Kevade", 1935."

Seotud lood:

"Kevad südames" võitis üleliidulisel telefilmide festivalil parima muusikalise lastemängufilmi auhinna. Filmi stsenarist on Hans Luik, kaasstsenarist Aleksandr Borodjanski, heliloojad Ülo Vinter ja Tõnis Kõrvits, laulutekstide autor Enn Vetemaa, operaatorid Anton Mutt ja Mati Põldre.

Seanss leidis aset laupäeval, 17. augustil kell 16 Athena keskuses. Filmi juhatasid sisse režissöör Mati Põldre ja peaosatäitja Toomas Uibo.

KOMMENTEERI!