Game Boy mängust "Tetris" tehakse 80 miljoniga eepiline ulmepõnevik


Game Boy mängust "Tetris" tehakse 80 miljoniga eepiline ulmepõnevik
"Tetris"Shutterrstock

Esimese meelelahutuslike esmärkidena loodud tarkvarana Nõukogude Liidust välja eksporditud 1984. aasta videomäng "Tetris" sai suuresti tänu Nintendo käsikonsoolile Game Boy populaarseks üle kogu maailma - mäng oli lihtne, pani mõtlema ja pingutama ning 2010. aasta seisuga oli seda müüdud 170 miljonit koopiat. "Tetrisel" polnud lugu ega tegelasi, aga ometi ometi plaanitakse mängu pärandit jätkata ka kinoekraanidel.

"Tetris: The Movie" filmimine algab järgmisel aastal Hiinas. Tegu on Hiina ja USA ühise koostööprojektiga. Filmi peaosades hakkavad olema näitlejad mõlemast riigist.

"Tetrise" peaprodutsendid on Hiina miljardär Bruno Wu ja "Mortal Kombati" filmiversiooni produtsent Larry Kasanoff. Filmi eelarveks on 80 miljonit dollarit ning esimese osa edu korral on plaanis teha valmis terve triloogia. Lugu olevat samuti juba valmis, aga seni pole midagi konkreetset filmi sisu osas kinnitatud. Kasanoff on varem öelnud, et tahab "Tetrise" põhjal teha eepilise ulmepõneviku. Ulme seos "Tetrisega" jääb siiski väga ebaselgeks, aga selge on see, et film on valmimas ning tõenäoliselt ei seisne süžee omavahel kokkusobituvate klotside igapäevaelus.