George Lucase nägemus uuest "Star Warsi" triloogiast oli hoopis teistsugune


George Lucase nägemus uuest "Star Warsi" triloogiast oli hoopis teistsugune
"Star Wars: Viimased Jedid"Foto: Vida Press

Viis aastat tagasi ostis Disney ära Lucasfilmi ning selle tulemusel sündis värske "Star Warsi" triloogia, millest on valminud kaks ("Jõud tärkab", "Viimased Jedid") ja üks lisaosa ("Rouge One"). 2015. aastast saadik on igal aastal linastunud uus "Star Warsi" film ning filmide edu vaadates tasus üle 4 miljardi dollari välja käimine end väga kenasti ära. Milline oleks olnud uus triloogia, kui seda oleks jätkanud seeria looja George Lucas? Me ei pruugi seda kunagi teada, kuid õnneks on mõned detailid siiski lekkinud.

Disney ei saanud endale mitte ainult "Star Warsi" õiguseid, vaid ka George Lucase plaanid seeria kolmanda triloogia jaoks.

Lucasfilmi uus juht Kathleen Kennedy teatas aga üsna kiiresti, et Lucase plaanid käiku ei lähe ning režissöör J. J. Abramsi abiga alustati uue triloogiaga hoopis teistmoodi.

Alguspunkt oligi väga palju 1977. aasta originaalile nõjatunud VII episood "Jõud tärkab", mis nüüd jätkus Rian Johnsoni VIII episoodiga "Viimased jedid" ning triloogia viimane on 2019. aastal ja jälle Abramsi käe all valmiv IX episood.

2016. aasta lisaosa "Rogue One: Tähesõdade lugu" ei jää sugugi viimaseks, sest juba 25. mail linastub "Solo: A Star Wars Story" ning plaanis on veel Obi-Wan Kenobi, Boba Fetti ja Yoda filmid.

Seotud lood:

"Viimased jedid" režissöör määrati aga juba neljandat triloogiat välja arendama ning ta on juba välja käinud ka idee. Me ei tea, millest see on, aga seal ei tohiks enam osades olla eelnevast kolmest triloogiast pärit tegelased, sest lugu liigub kas kaugele minevikku või tulevikku ning kasutab kindlasti päris uusi tegelasi, sest 2019. aasta IX episoodiga saab Skywalkeri perekonna lugu läbi.

Milline oli George Lucase algne nägemus kolmandaks "Star Warsi" triloogiaks? Seda ei pruugi me kunagi teada saada, aga väiksed detailid on olemas näiteks raamatus "Art of Star Wars: The Last Jedi", kust selgub, et mitmed Lucase visiooni osised jõudsid siiski nii VII kui ka VIII episoodidesse, nagu näiteks jedi rüütlite tempel, mis "Viimased jedid" filmis asus Ahch-to planeedil ja nägi välja hoopis teistsugune.

Lucase nägemuses oli jedi rüütlite tempel hoopis teistsugune ajal, mil VII episoodil polnud veel nime ega režissööri.

Raamatust selgub, et Lucas esitas 2013. aastal pärast Lucasfilmi ostu oma ideid ja joonistusi, mis kujutasid ka vanemat Luke Skywalkerit õpetamas tegelast nimega Kira, kellest sai hiljem hoopis Rey.

Lucase idee kohaselt läks Luke Skywalker 30 aastat pärast impeeriumi langust peitu teisel planeedil asuvale jedide termplisse. See kõik on olemas ka "Viimastes jedides" ja tõestab, et mitmeid Lucase ideid kasutatakse uues triloogias siiski ära, kuigi Lucase nägemuses alustati Kira või siis Rey treenimist juba uue triloogia esimeses filmis, kuid reaalsuses jõuti sinna alles teises.

Kira pole aga kuhugi kadunud. Sellenimelist karakaterit pole küll põhiseeria filmides, aga "Troonide mängu" Emilia Clarke'i kehastatav tegelaskuju kannab täpselt seda sama nime 25. mail linastuvas Han Solo filmis "Han Solo: A Star Wars Story".

Paljud raamatust pärit pildid ei meenuta küll uusi filme, aga tuletavad hoopis meelde Lucase eellugude triloogiat. Need on siis Lucase kinnitatud kavandid triloogia jaoks, mis sellisel kujul kunagi käiku ei läinud.