Häkkerid võtsid Disney uue kassahitti pantvangi ning nõuavad filmi eest lunaraha


Häkkerid võtsid Disney uue kassahitti pantvangi ning nõuavad filmi eest lunaraha
"Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks"Ekraanitõmmis

3.72 miljardit dollarit teeninud "Kariibi mere piraatide" frantsiisi uus osa on hädas: nimelt varastasid häkkerid seeria viienda osa "Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks" ning nõuavad filmistuudiolt lunaraha. Kui nõutud summat Bitcoinides häkkeritele üle ei kanta, teevad nad filmi enne linastumist internetis avalikuks. See võib tähendada Disney jaoks võimalikku rahalist kaotust, sest uuest osast eeldatakse suurt kassahitti.

Disney teeb praegu FBI-ga koostööd, et tuvastada häkkerid ja varastatud materjalid tagasi saada, sest lunaraha pole neil plaaniski maksta.

Disney juht Bob Iger ei avalikustanud alguses, mis filmiga oli tegu, kuid Deadline'i andmetel on see tõesti Johnny Deppi maailmakuulsaks ja enimteenivaks näitlejaks muutnud "Kariibi mere piraatide" seeria uus osa.

See pole esimene kord, kui stuudiote tagant varastatakse: alles hiljuti hankisid häkkerid endale Netflixi seriaali "Orange Is The New Black" järgmise hooaja 10 osa ja kuna Netflix keeldus raha maksmast, on need osad nüüd netipiraatide käeulatuses.

"Kariibi mere piraatide" filmiseeria on enimteeninud filmiseeriate ajaloos 11. kohal ning tegi omal ajal ajalugu sellega, et oli esimene seeria, milles kaks filmi teenisid kinodes tagasi üle 1 miljardi dollari.

"Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks" linastub Forum Cinemas kinodes 26. mail.