Heath Ledgeril oli enne surma plaanis astuda neljanda "Mad Maxi" peaossa


HEATH LEDGER
Heath Ledger (1979 - 2008)Foto: ROBYN BECK, AFP/Scanpix

Vähemalt ühe korra veel Jokkerit soovida kehastanud suurepärane karakternäitleja Heath Leddger lahkus meie hulgast kõigest 28-aastasena unerohtude üledoosi tõttu, kuid enne surma oli Ledgeril plaanis veel üks legendaarne filmiroll ja selleks oli Mad Max.

Screenranti andmetel oli "Mad Maxi" filmiseeria režissööril George Milleril plaanis panna "Mad Max: Raevu tee" ("Mad Max: Fury Road") peaossa just Heath Ledger, kuid surm astus vahele ning rolli sai Tom Hardy.

Miller üritas "Mad Max: Raevu teed", mis linastus lõpuks 2015. aastal, teha juba 1998. aastast ja kuna see võttis nii kaua aega, siis otsustas režissöör 2008. aastal, et varasemalt Maxi kehastanud Mel Gibson ei sobi enam, sest nüüd on vaja kedagi nooremat.

Valituks osutus "Brokeback Mountain" eest parima meespeaosa ja "Pimeduse rüütli" eest postuumselt parima meeskõrvalosa Oscari võitnud Heath Ledger, kes suri 2008. aastal, mistõttu venis neljanda "Mad Maxi" valmimine veel seitse aastat.

Seotud lood:

"Mad Max: Raevu tee" linastus 2015. aastal, kandideeris 10 Oscarile, millest võitis kuus ning osutus ka korralikuks kassahitiks. Töös on ka järgmine osa.