Intervjueerija tegi "Warcraft: Algust" režissööri nina all maha ning sai vastutasuks surmaähvardusi


SPL1296949_024
Duncan Jones "Warcraft: Alguse" esilinastuselFoto: Vida Press

Kõigi aegade edukaima videomängudaptsiooni "Warcraft: Alguse" režissöör Duncan Jones pidi hiljuti üle elama pehmelt öeldes ebameeldiva intervjuu, kus BBC ajakirjanik küsis Jonesilt väga provokatiivseid küsimusi. Jones käitus professionaalselt ning kaitses väga hoolega filmi, mille loomise ajal suri isa David Bowie vähki ning tema naisel diagnoositi rinnavähk.

BBC ajakirjanik Adam Rosseril oli intervjuu läbi viimiseks kõigest loetud minutid ning selleks hetkeks oli Jones osalenud samal päeval juba mitmekümnes intervjuus, kuid see oli ainuke, mis pani režissööri kannatuse proovile.

Rosser uuris, kas Jones oli ikka õige inimene lavastajatooli, sest tema jaoks oli film liiga killustatud ja unustatav. Jones kinnitas, et mänguseeria fännidel peaks filmis olema palju äratundmisrõõmu ning isegi need, kes pole mängudega kokku puutunud, peaksid filmi igati nautima. Jones käitub väga professionaalselt, kuigi samal ajal muutuvad Rosseri küsimused aina ebameeldivamaks.

Intervjuu avalikuks tulemise järel andis Rosser oma Twitteri kontol teada, et fännid on talle saatnud lausa surmaähvardusi.

Duncan Jones on ise ka kriitikute suunas sõna võtnud, kuid tema suhtumine on alati olnud väga eluterve.