Intervjuu "Lumememme" staariga Michael Fassbender: mulle meeldib laulda, eriti filmivõtetel


Intervjuu "Lumememme" staariga Michael Fassbender: mulle meeldib laulda, eriti filmivõtetel
Michael Fassbender on uurija Harry Hole filmis "Lumememm".Forum Cinemas AS

Alles see oli, kui Michael Fassbender väisas Eesti kinosid Ridley Scotti ulmefilmiga "Tulnukas: Covenant" ning nüüd on ta tagasi Jo Nesbø krimiromaanil põhineva filmiga "Lumememm", milles näitleja mängib muidugi peaosalist Harry Hole’i. Kristi Pärn-Valdojal õnnestus Fassbenderiga maha istuda ning rääkida laulmisest, Jo Nesbø romaanidest ja teda kõige rohkem hirmutanud filmidest.

Steven Spielbergi ja Tom Hanksi seriaaliga "Relvavennad" ("Band of Brothers"), Zack Snyderi ajaloolise märuliga "300" ja järgmist "Hellboy" filmi lavastava Neil Marshalli seiklusfilmiga "Centurion", õudusfilmidega "Eden Lake" ja "Blood Creek", läbi kukkunud koomiksifilmiga "Jonah Hex", Steve McQueeni kunstilise draamaga "Nälg", Andrea Arnoldi kitchen sink realismi kalduva filmiga "Fish Tank" ja Quentin Tarantino alternatiivajaloolise meistriteosega "Vääritud tõprad" ("Inglorious Basterds") Hollywoodi tähelepanu keskpunkti tõusnud Michael Fassbenderil valmis tänavu kolm filmi ("Song to Song", "Lumememm", "Tulnukas: Covenant") ning järgmised on juba töös ("X-Men: Dark Phoenix").

Kõigele lisaks jõudis näitleja luua ka koos stsenaristiga Ronan Bennett produktsioonifirma Finn McCool Films, mille esimeseks projektiks on praegu arenduses olev Iiri mütoloogilisel kangelasel Cú Chulainnil põhinev film.

"Lumememm" pole küll kriitikute heakskiitu võitnud ning filmi altminekuid on isegi tunnistanud režissöör Tomas Alfredson ("Plekksepp, rätsep, sõdur, nuhk", "Luba see õige sisse"), kes ütles Norra ringhäälingule NRK, et probleemid tulenesid tõigast, et 10-15% stsenaariumist ei õnnestunud neil ootamatult lühikeseks kujunenud võtteperioodi pärast filmidagi, mistõttu oli neil hiljem vaja montaažis kokku panna pusle, millel olid mõned tükid puudu.

Seotud lood:

Kriitikast sõtumata on Michael Fassbender tänapäeva töökaim ja andekaim näitleja, kelle igal projektil tasub silma peal.

"Lumememmest" ja kõigest muust loe Fassbenderiga läbi viidud intervjuust, mis ilmus EESTI EKSPRESSIS.

"Lumememm" - kinodes 20. oktoobrist Ekraanitõmmis

"Lumememme" sünopsis: Oslo kriminaalpolitsei juhtivinspektor Harry Hole (Michael Fassbender) asub uurima kummalist juhtumit, kus ühel lumesajusel ööl kaob jäljetult oma kodust pereema. Hole on kindel, et talle mõned nädalad varem saadetud anonüümne kiri peagi tapatöid alustavast lumememmest ning kadunud naise hoovi tekkinud veider lumememm on omavahel kuidagi seotud.

Koos andeka noore kolleegi Katrine Brattiga (Rebecca Ferguson) tuleb uurijate tandemil kõrvutada värske juhtumiga aastakümneid vanu mõrvu, et läbi hammustada ja üle kavaldada võika tapja järgmine samm. See kõik peab juhtuma veel enne järgmist lumesadu. Jaht Norra esimesele sarimõrvarile on alanud.

Tume ja pahaendeline linateos põhineb Norra populaarse krimikirjaniku Jo Nesbø samanimelisel bestselleril. Hole-sarjas on ilmunud üksteist raamatut, millest “Lumememm” on seitsmes. Nesbø teoseid on tõlgitud 50 keelde ja müüdud üle 36 miljoni eksemplari. Verdtarretavas põnevusloos on meisterlikult ühte põimitud Põhjamaade krimi kohustuslikud elemendid: töönarkomaanist ja alkoholikust uurija, sünge tegevuspaik ning käsitlus sotsiaalsest probleemist, mis lööb kildudeks illusiooni Norrast kui heaoluriigist.

Auhinnatud põnevike "Let the Right One In" ja "Tinker, Tailor, Soldier, Spy" režissööri Tomas Alfredsoni lavastatud krimithrilleri peaosades hiilgavad Michael Fassbender ("Steve Jobs"), Rebecca Ferguson ("Mission Impossible: Rogue Nation"), Charlotte Gainsbourgh ("Melancholia"), J.K. Simmons ("Whiplash"), Val Kilmer ("Heat"), Toby Jones ("Atomic Blonde") ja ETVs näidatud krimiseriaali “Sild” ("Bron/Broen") peaosatäitja Sofia Helin. Loo on stenaariumiks kirjutanud Hossein Amini ("Drive"), Peter Straughan ("Tinker, Tailor, Soldier, Spy") ja Søren Sveistrup (sari "Kuritegu").

Filmi helilooja on Marco Beltrami, kes nomineeriti kahel korral Oscarile filmide "3:10 to Yuma" kui ka "The Hurt Locker" muusika eest. Film sai tervikuna üles võetud Norras - Oslos, Bergenis ning Rjukanis.

"Lumememm" linastub Forum Cinemas kinodes 20. oktoobril.