JÄETI ILMA | Need 24 näitlejat pole kunagi ühtegi Oscarit võitnud


The Curious Case of Benjamin Button
"The Curious Case of Benjamin Button" (2008)Foto: Merrick Morton, Paramount Pictures/AP/Scanpix

24. veebruaril toimusid jälle Oscarid ning taaskord auhinnati väärt etteasteid möödunud filmiaastast, kuid on ka väga palju andekaid näitlejaid, kes on kuldmehikesele küll mitmel korral nomineeritud, ent kellele pole õnn siiani naeratanud.Teie ees on 24 suurepärast näitlejat, kes pole kunagi Oscarit võitnud.

91. Oscari-galal sai Glenn Close'ist naisnäitleja, keda on ajaloo jooksul kõige rohkem kordi nomineeritud, kuid kes pole siiani kahjuks mainekat filmiauhinda saanud. Parima naispeaosa eest viis kuldmehikese koju hoopis Olivia Colman, kes pidas maha ka uhke tänukõne.

Colman tunnistas publikule, et temagi arust oli auhinna vääriline hoopis Glenn Close. "Sa oled väga pikalt olnud mu eeskuju ja ma ei soovinud, et asjad läheksid niimoodi," jäi Olivia Colman avameelseks, pidades silmas enda võitu 91. Oscarite jagamise galal.

Glenn Close on nomineeritud Oscarile filmides "The Wife", "Albert Nobbs", "Fatal Attraction", "Dangerous Liaisons", "The World According to Garp", "The Big Chill" ja "The Natural" näitlemise eest.

Näiteks on kuuel korral Oscarile nomineeritud ka näitlejad Thelma Ritter, Deborah Kerr ja Amy Adams, kuid neist keegi pole ainsatki kuldmehikest võitnud.

Järgnevalt heidame aga pilgu andekatele näitlejatele, kes pole ainsatki Oscarit saanud.