James Cameroni "Avatari" järgedest kujunevad kõige kallimad filmid läbi aegade


James Cameroni "Avatari" järgedest kujunevad kõige kallimad filmid läbi aegade
"Avatar" (2009)Forum Cinemas AS

Kaheksa aastat pärast esimest "Avatari" filmi on "Titanicu", kahe "Terminaatori" ja "Tulnukate" režissööri James Cameroni siniste tulnukate filmid lõpuks jõudnud nii kaugele, et järgesid hakati lõpuks filmima ning Foxi enda sõnul on tegu kõige kallimate filmidega läbi aegade.

"Avatar 2" (2020), "Avatar 3" (2021), "Avatar 4" (2024) ja "Avatar 5" (2025) koondeelarveks on üle ühe miljardi dollari, mis tähendab, et iga filmi eelarveks on natuke üe 250 miljoni dollari.

See summa oleks muljetavaldav, kui see aasta poleks linastund "Kiirete ja vihaste" film, mille eelarveks oli samuti 250 miljonit ja kui 2011. aastal poleks valminud "Kariibi mere piraatide" neljandat osa "Võõrastel vetel", mille eelarveks oli 378.5 miljonit dollarit.

Ehk pidas 21st Century Foxi Lachlan Murdoch nii väites silmas pigem seda, et mitte kunagi varem pole üks režissöör ja üks stuudio pannud kokku nii suurt eelarvet nelja filmi jaoks, mida filmitakse Peter Jacksoni "Sõrmuste isanda" triloogia eeskujul põhimõtteliselt üheaegselt. Teine ja kolmas osa filmitakse samal ajal ning neljanda ja viienda osaga alustatakse siis kui eelmised valmis.

Seotud lood:

See on tõesti muljetavaldav ning näitab nii Cameroni kui ka stuudio jätkuvat usku, et maailma kinopublik pole juba kaheksa aastat tagasi linastunud "Avatari" ära unustanud. Esimene osa revolutsioneeris 3D kino ning seda võivad teha ka järjed, kui eksperimentaalne 3D kino ilma 3D prillideta ikkagi läbi läheb.

"Avatari" järgede võtetega alustati septembris ning suure sündmuse puhul avalikustati natuke ka järgede sisu. Filmid keskenduvad Jake'i (Sam Worthington) ja Neytiri (Zoe Saldana) perekonnale ja mitmetele uutele tegelastele. Esimesed pildid jätavad mulje, et järjed on tõeliselt noortepärased filmid, kus peaosades ongi enamjaolt lapsed.

James Cameroni "Avatar" oli 2009. aasta üks edukamaid filme ning selle tehnoloogia muutis 3D filmid tänapäevaseks normiks. Tänu teenitud 2,8 miljardi dollarile oli "Avatari" näol tegemist kõige enimteeninud film läbi aegade, ent "Star Wars: Jõud tärkab" lükkas selle troonilt. 2010. aasta Oscarite jagamisel kandideeris film üheksale kuldmehikesele, millest kolm ära napsati.

"Avatari" staarid Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang ja Sigourney Weaver naasevad ka järge. Kaasa teeb veel ka Kate Winslet.

Cameron ja Jon Landau produtseerivad järjed Lightstorm Entertainment stuudio alt. Stsenaariumid kirjutavad Cameron, Rick Jaffa, Amanda Silver, Josh Friedman ja Shane Salerno.

James Cameron on praegu hõivatud ka "Terminaatori" seeria päästmisega, mis tähendab uut triloogiat, mis eirab kõiki filme pärast teist osa.