James Cameronil on "Avatari" järgede jaoks hullumeelne plaan


James Cameronil on "Avatari" järgede jaoks hullumeelne plaan
Foto: pressimaterjalid

Eelmine nädal teatas "Titanicu" ja "Terminaatori" režissöör, et tal on oma 2009. aasta filmile "Avatar" plaanis veel neli järge. Nüüd selgus, et kõik neli filmi võetakse üles samaaegselt.

Famous Monsters of Filmlandile antud intervjuus kinnitas Cameron, et ta ei plaani "Avatari" järgesid filmida järjest, vaid selle asemel võetakse kõik neli filmi üles samaaegselt. "See ei tähenda kõigest järjest filmimist. Tegu on ühe suure projektiga. Umbes nagu miniseriaal. Me töötame korraga nelja stsenaariumiga ja filmime kõike samaaegselt. Näiteks esmaspäeval võin filmida üles stseeni neljandast osast, aga teisipäeval hoopis esimesest osast. Me töötame korraga umbes 8 tunni jagu sisu kallal. See saab olema suur väljakutse. Ilmselt kõige suurem, mida olen kunagi oma karjääri jooksul ette võtnud. Näitlejate jaoks saab see olema raske, sest nad peavad kogu aeg meeles pidama nelja filmi jagu süžeearenguid - kes tegelastest on juba surnud ja kes mitte. See on saaga. Umbes nagu teeks kõiki kolme "Ristiisa" filmi samal ajal."

Cameron vaatas intervjuus tagasi ka oma karjäärile ning ta sooviks näiteks "Tulnukates" teha tulnukate kuninganna uuesti tänapäevaste arvutiefektidega. Uutes "Avatari" filmides on Cameronil plaanis jäädvustada rohkem reaalseid võttepaiku. Esimeses osas oli 60% filmist loodud arvutiefektide abil.

"Avatar" oli 2009. aasta üks edukamaid filme ning see osutus ka USA filmiajaloo enimteeninud filmiks "Star Wars: Jõud tärkab" lükkas "Avatari" troonilt. Cameron tunnistab, et ei soovi minna järgmiste "Star Warsi" filmidega konflikti. "Minu esialgne plaan oli lasta "Avatari" filmid välja aastase vahega. Põhjus seisneb selles, et ma ei soovi sattuda "Star Warsi" filmidega samale ajale. See poleks aus. Ei, see on lihtsalt hea äri. Ma ei taha "Star Warsiga" kaklema minna. See oleks rumal. Loodetavasti, et taha nad ("Star Warsi" järjed) päid kokku lüüa meiega ("Avatari" järjed)."

Seotud lood:

"Avatari" staarid Sam Worthington, Zoe Saldana, Stephen Lang ja Sigourney Weaver naasevad ka järge. Cameron ja Jon Landau produtseerivad järjed Lightstorm Entertainment stuudio alt. Stsenaariumid kirjutavad Cameron, Rick Jaffa, Amanda Silver, Josh Friedman ja Shane Salerno.

"Avatar 2" saabub kinodesse 2020. aastal ning järjed aastatel 2021, 2024 ja 2025.