"Kapten Ameerika: Kodusõda" on juba mattunud kiitustelaviini alla


"Kapten Ameerika: Kodusõda" on juba mattunud kiitustelaviini alla
ˇ"Kapten Ameerika: Kodusõda"Forum Cinemas AS

12. aprillil oli LA Dolby Theatre kinos kauaoodatud superkangelaste mõõduvõtu "Kapten Ameerika: Kodusõda" esilinastus. Päev hiljem avaldasid valdavas enamuses USA kriitikud oma arvustused ning suurem osa neist on väga positiivsed.

Filmiarvustusi koguva Rotten Tomatoesi hinnangul on film "värske" ehk 100%. See tähendab, et kõik või suurem osa kriitikuid kiidavad filmi heaks. Muidugi on veel vara midagi kindlalt väita, sest film linastub Põhja-Ameerikas alles 6. mail. Eestis on ajaks juba 29. aprill. Hetkel on RT arvestuses oma hinnangu andnud ainult 15 kriitikut. Lõplik hinnang määratakse tavaliselt 150-300 arvustuse juures.

Mõned väljalõiked välismaistest arvustustest:

Sheri Linden, The Hollywood Reporter
Kutsuge seda "kodusõjaks" või brändi laiendamiseks, kutsuge seda "filmiuniversumiks" või korporatiivseks mammutiks - Marveli uusim universumit laiendav film rahuldab kõikide fännide soove.

Justin Chang, Variety
Kõige täiskasvanlikum ja sügavam Marveli film eales.

Jordan Farley, Total Film
Kui kuskil peaks olema märk Marveli filmide edu vaibumisest, siis siit seda ei leia. "Kodusõda" pole mitte ainult peaaegu perfektne blockbuster, vaid see vaatleb ka Tasujate jaoks liiga kiiresti edasiliikuvat maailma, kus pole lihtsaid vastuseid.

Seotud lood:

Tim Grierson, Screen International
Võimas meelelahutus, mis leiab suurejoonelise näitemängu kõrvalt aega ka emotsioonide jaoks. "Kapten Ameerika: Kodusõda" on hea tempoga, läbinisti rahuldav ja kõike täistopitud seikluspõnevik.

Dan Jolin, Empire Magazine
"Kapten Ameerika: Kodusõda" on Marveli seni parim film, see suudab olla nii suure-eelarveline blockbuster kui ka suurepärane põnevik.

Kõik arvustused on seni positiivsed. Linastusaja lähenedes peaksid vastukaaluks ilmuma ka rohkem kriitikat.