Kas teadsid, kuidas pannakse filmides ja seriaalides beebid nutma?

 (6)

Beebid nutavad kogu aeg ja sinna pole midagi parata. Vanematel kulub tihti palju kannatust ja vaeva, et laps rahustada. Kui aga asi puudutab televisiooni või filmimaailma, soovitakse tihtipeale, et laps nutaks käsu peale. Selleks on võtteplatsile palgatud eriliste oskustega inimesed, kelle ülesandeks on lapsed nutma ajada ja sama kiiresti nad ka maha rahustada.

Need inimesed töötavad imikute ja mudilastega. Nende põhiline ülesanne on lastele võtete ajal toeks olla ja aidata neil ennast turvaliselt tunda. Lisaks peavad võtteplatsil olema eraldi õpetajad ja meditsiiniõde.

Seaduse järgi tohivad lapsed neli tundi tööd teha. Selle ajaga tahatakse võimalikult palju filmida. Siin mängivad suurt rolli need inimesed, kes oskavad lastel erinevaid emotsioone kiirelt esile tuua.

Stseenides, kus on oluline, et laps oleks rõõmsameelne, tehakse kindlaks, et neil on lõbus. Kui on vaja, et laps kaamerasse vaataks, kleebitakse kaamera peale mõni lõbus pildike. Lapse naerma ajamiseks teeb kaamera taga olev inimene erinevaid naljakaid häälitsusi ja liigutusi.

Nutmisega on keerulisem. Kasutatakse erinevaid meetodeid. Üks tõhusamaid ja turvalisemaid neist on see, et inimene kaamera taga hakkab nutma. Lapsed hakkavad kergemini nutma, kui näevad kedagi teist seda tegemas. Levinud meetodid on veel ebameeldivalt valju hääle tegemine ja häirivate lõhnade kasutamine. Viimased tehnikad on lapse jaoks pigem kahjulikud ja neid tuleks vältida.

Seotud lood:

Kui laps on nutma saadud, tuleb ta ka maha rahustada. Kui kasutada nutma ajamiseks esimest tehnikat on lahendus lihtne. Isik, kes nuttis peab lõpetama ja lapsele otsa vaatama. Nii kinnitab ta lapsele, et kõik on hästi. Vajadusel kasutatakse erinevaid mänguasju.

Allikas: businessinsider.com