Key ja Peele toovad "Politseiakadeemia" tagasi


Key ja Peele toovad "Politseiakadeemia" tagasi
"Politseiakadeemia"Foto: Moviestore Collection/REX, Vida Press

Koomikud Keegan-Michael Key ja Jordan Peele on "Politseiakadeemia" uusversiooniga tegelenud juba 2014. aastast saadik. Uus film on ise töös olnud oluliselt kauem. Krimikomöödia "Keanu" pressituuril andsid Key ja Peele filmi kohta natuke uut infot.

"Politseiakadeemia" uusversiooni juures produtsendi rolli võtnud koomikud avaldasid, et film võtab eeskuju David Ayeri karmist krimidraamast "Vahetuse lõpp" ja Robert Altmani satiirilisest mustast komöödiast "M*A*S*H". Key ja Peele'i sõnul on nende eesmärk luua väga reaalne krimifilm, mis oleks samal ajal ka väga naljakas.

Koomikud ei soovi eemalduda sellest, mis tegi algse "Politseiakadeemia" nii kultuslikuks. Näiteks võetakse eeskuju filmiseeria produtsent Paul Maslansky ideest kasutada filmis tehnoloogia viimast sõna. Nii tehti 80ndatel esimeste "Politseiakadeemia" filmidega ja nii tehakse ka uuega.

Key ja Peele'i komöödia "Keanu" on nende esimene ühine film, kus nad on nii stsenaristide, produtsentide ja peaosaliste rollides. "Politseiakadeemia" võib olla isegi heades kätes.