Kinodesse jõuab lühifilmide kogumik "ELU(L)ELU", kus elu suured küsimused põimuvad mänguga


Alates 9. märtsist näeb kinos Artis ühise programmina kolme filmi, kus mänguline kohtub tõsisega ja nukuanimatsioon dokumentaalsete lugudega.

Kogumikku kuuluvad Ülo Pikkovi dokumentaalne animafilm "Tühi ruum", Kadriann ja Sergei Kibuse dokumentaalfilm "Nukud ja tootemid" ning Riho Undi värske animafilm "Maria ja 7 pöialpoissi". Natuke provotseerivalt küsivad need filmid: "Mis on elu ja mängu ühisosa? Kas elu on mäng? Kuidas tuleb kasuks loomingulisus, kui elus on vaja lahendada olulisi küsimusi või leida oma koht?"

Kogumik annab võimaluse kinolinal näha Eesti animafilme, mis ringlevad küll festivalidel, kuid kodupublikuni tihti ei jõua. Riho Undi eelmine film "Isand" võitis rohkelt rahvusvahelisi auhindu ja kandideeris omas kategoorias Oscarile.

Kinobussi Kinovõrk levitab kogumikku üle Eesti. Filmide valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

Dokumentaalne animafilm "Tühi ruum"

Kümneaastane tüdruk soovis sünnipäevaks koerakutsikat. Pettumus oli suur, kui elusaks kingituseks osutus hoopiski isa, kelle olemasolust tal aimugi polnud. Film jutustab loo ühe mehe ammusest unistusest, mis aitas tal elus püsida ning mis nüüd filmis lõpuks ka täitub.

Seotud lood:

Režissöör ja stsenarist: Ülo Pikkov; produtsendid: Andrus Raudsalu, Kerdi Oengo; helilooja: Pärt Uusberg.

Animaelementidega dokumentaalfilm "Nukud ja tootemid"

Mänguasjade abil katsetatakse oma ideaalmina ja unistusi. Mängimine on mõistuseülene ja muudab kõik võimalikuks. Unenäoliste kujundite, sürrealismi ja dokumentaalsete lugude abil lahkab film seda, kuidas asjad meid mõjutavad, andes meile võime olla ise kosmiline looja.

Autorid: Kadriann Kibus, Sergei Kibus; produtsent: Kadriann Kibus; helilooja: Ekke Västrik.

Animafilm "Maria ja 7 pöialpoissi"

Oma elu kloostrimüüride vahel mööda saatnud vana ja väärikas nunn Maria on otsustanud täita noorpõlveunistuse. Ainsaks takistuseks tema teel on aga katkendlik, peaaegu olematu mälu. Maria kardab, et tema unelmate soov võib osutuda patuks.

Režissöör ja stsenarist: Riho Unt; produtsent: Kerdi Oengo; helilooja: Sir Anthony Hopkins.