Kinos Sõprus näeb PÖFFi lõpufilmi "Poiss ja Koletis"


Kino Sõprus pakub ainulaadset võimalust näha Tallinnas uueks Jaapani animatsiooni kuningaks nimetatud Mamoru Hosoda filmi "Poiss ja Koletis", mis oli 2015. aasta Pimedate Ööde Filmifestivali lõpufilm.

Ren on 9-aastane poiss, kes on kaotanud liiklusõnnetuse tagajärjel ema. Sarnaselt paljudele peredele on ka Reni vanemad lahutatud ja pärast ema surma on õhus oht, et Ren saadetakse kaugele sugulaste juurde, mis poisile üldse ei meeldi. Ren põgeneb kodust, et seda vältida ja tõestada, et ta suudab endaga ise hakkama saada.
Elu tänavatel tõestab siiski vastupidist ja üsna pea kohtub ta rahvarohke Shibuya kõrvaltänavas Kumatetsuga. Kumatetsu on pooleldi inimene, pooleldi karu, kinnise iseloomuga, pahur ja egoistlik. Kumatetsu viib noore poisi endaga kaasa paralleelmaailma, kus inimesed pole oodatud ja kus elavad ainult koletised. Nii saab alguse õpetaja ja õpilase vaheline suhe, kus mõlemad osapooled lõpuks teineteist õpetavad ja avavad vastastikku teineteise sügavamaid hingesoppe.

See film on nagu kaasaja "Karatekutt", või miks mitte ka "Rocky" või hoopis Disney "Džungliraamat". Tuntud Jaapani animemeister Mamoru Hosoda ("Summer Wars", "Wolf Children") viib vaataja moodsast kaasaja Tokyost pööraste alternatiivmaailmade fantaasiamaale. Tehniliselt on film kõrgem pilotaaž ja mitte ainult. "Poiss ja koletis" on film, kust igaüks leiab midagi: lastele on see animatsioon, põnev seiklusjutt Koletisest; teismelistele lugu identiteedist ja eneseleidmisest; täiskasvanutele aga lõbus, ent südamlik lugu Õpetaja ja Õpilase, lapsevanema ja lapse ning mis peamine – Poisi ja Koletise suhetest.

Seotud lood:

Jaapani animatsiooni sõpradele ei tohiks režissöör Mamoru Hosoda võõras olla. Tema karjäär sai tuule tiibadesse "Digimoni seikluse" sarjast. Esimese iseseisva täispika animefilmini jõudis Hosoda 2005. a ("Baron Omatsuri and the Secret Island"), seejärel lõi ta omaenda stuudio Chizu. Ta on teinud neli täispikka animefilmi, mis kõik on saanud väga hea vastuvõtu osaliseks. Eesti publikul on olnud võimalik tema filme näha animefestivali raames, kus on linastunud filmid "Tüdruk, kes hüppas üle aja"(2006), "Suvesõjad" (2009) ja "Hundilapsed" (2012). Mamoru Hosodat on nimetatud uueks Jaapani animatsiooni kuningaks.

Linastused:
N 19.05. kell 19:00
L 21.05. kell 19:00
P 22.05. kell 19:00
T 24.05. kell 19:00
K 25.05. kell 19:00

Lisainfo leiad SIIT.