Kinos Sõprus saab taas hoo sisse eriprogramm "Linastus ja kohtumine filmitegijatega"


MoeKunstiKino eriseanss kinos Sõprus
Kinos SõprusFoto: Marit Kuusk

Juba septembri esimeses pool jätkub Sõpruse eriprogramm "Linastus ja kohtumine filmitegijatega". Sügis on uute kodumaiste filmide osas hoogne ja linastusi jagub. Kohtumistel saab näha nii tuntud filminäitlejaid, pööraseid dokumentaliste kui hullumeelsete häälte tegijaid kodumaises filmimaailmas.

"Sõpruse üks populaarsemaid programme "Linastus ja kohtumine filmitegijatega" jätkab samas formaadis, mis eelnevatelgi aastatel. Vestlused toimuvad pärast linastust, et publikul oleks võimalik juba endal filmi osas seisukohti võtta või vaatamise käigus tekkinud küsimusi filmitegijatele esitada," selgitab kino Sõpruse antud programmi koordinaator Dagmar Reinolt.

"Uus hooaeg algab juba 10. septembril eile esilinastunud filmiga "Kohtunik", kuhu ootame filmi üht peategelast Mait Malmsteni. Sellele järgneb Rain Rannu "Ükssarvik" ning juba septembri lõpul tulevad kinno publikuga kohtuma "Vanamehe filmi" hääled ja tegijad".

Oktoobris jõuavad kindlasti Sõpruse ekraanile antud programmis film Tõnis Mägist ning kuu lõpul kaua oodatud "Aasta täis draamat".