KOROONAVIIRUS | Forum Cinemas lubab ühele kinoseansile kuni 100 inimest

 (2)
Coca-cola plaza logo ja hoone
Coca-cola plaza logo ja hoone Foto: Kretel Kuusk

Forum Cinemas arvestab valitsuse antud soovitusega ning alates reedest ühelegi Forum Cinemas kinoseansile üle 100 inimese pileteid broneerida ei saa. Lisaks jäetakse broneeritud istmete vahele vaba iste, et hoida kinokülastajate vahelist distantsi.

„Otsustasime vastavad meetmed tarvitusele võtta peale peaminister Jüri Ratase soovitust edasi lükata üle 100 inimesega üritused. Seega oleme juba praegusest broneerinud seansside saalid nii, et saalis ei saa korraga viibida üle 100 inimese ning lisaks võimaldame igale külastajale n-ö privaatse ruumi ehk mõlemale poole ostetust piletist jääb tühi koht. Näiteks kahekesi kinno minnes saate kõrvuti istuda, aga kahele poole jääb siis vähemalt üks vaba iste,“ selgitas Forum Cinemas Baltikumi tegevjuht Kristjan Kongo.

„Seansside arvu piirang ei mõjuta ning kinode lahtioleku aegu ka kavas hetkel muuta pole, kuid kindlasti jälgime olukorda pidevalt ning vajadusel on ettevõttel olevad vastavad kriisiplaanid,“ lisas Kongo.

Delfi saal Coca Cola Plazas Foto: Jaanus Lensment
Seotud lood:

„Oleme seni täheldanud ka keskmisest ja oodatavast natukene vähem kinokülastajad viimastel nädalatel, kuid see ei pruugi ka kõik viiruse süü olla,“ lausus Kongo. „Küll aga on koroonaviirus mõjutanud seda, et edasi on lükatud osade filmide esilinastusi. Näiteks James Bondi uus film, hiljuti teatavaks tehtud uue Eesti mängufilmi „Rain“ esilinastus ning animatsioon „Peeter Pikkõrv“, mis lükkus augustisse.“

Esilinastusele juba ostetud piletid ostetakse kino poolt tagasi.

Forum Cinemas OÜ opereerib Baltikumis kokku 9 kino, millest 5 asub Leedus. Ettevõttele kuulub Eestis 26% turuosast, Lätis 38% ning Leedus 71%.

Forum Cinemas OÜ kuulub Soome kinooperaatori Finnkino Gruppi, mis omakorda kuulub Odeon Groupi koosseisu, mille omanikuks on USA kinokett AMC. AMC on USA suurim kinokett, mille aktsiad on NY aktsiabörsil noteeritud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!