Kultuslikud õudusmängud "Project Zero" ja "Silent Hill" tulevad suurele kinoekraanile


Kultuslikud õudusmängud "Project Zero" ja "Silent Hill" tulevad suurele kinoekraanile
"Silent Hill" (2006)Allikas: Treiler ekraanitõmmis

2006 aastal ilmunud "Silent Hill" naaseb suurele ekraanile koos tollase lavastajaga Christophe Gans. Lisaks on tulemas teinegi õudusfilm, mis põhineb kuulsal videomängul "Project Zero" (tuntud kui "Fatal Frame" Põhja-Ameerikas).

Christophe Gans Allikas: IMDB

Lavastaja Christophe Gans proovis viis aastat saada Konami (videomängu autor) käest õiguseid "Silent Hill" nimelisele õudusmängude frantsiisile, mis tal lõpuks ka õnnestus. Aastal 2006 linastunud "Silent Hill" sai küll kriitikute käest kurjad sõnad, siis publikule meeldis see väga. Lausa selliselt, et seda peetakse üheks parimaks videomäng-filmiks teoseks ning muidugi rahaliselt teeniti kulud tagasi mitmekordselt.

Film paistis eelkõige silma unikaalse stiiliga, mis suutis tabada seda seeriale omast õõvastavat atmosfääri ja fantastilisi koletisi, mida kõik fännid sedavõrd armastavad. 2012 ilmus järg nimega "Silent Hill: Revelation", mille lavastajaks oli M.J. Bassett. Järg küll teenis tagasi kõik kulud, kuid nüüd olid kriitikud ja publik ühel meelel - film oli halb.

"Silent Hill" (2006) Allikas: Treiler ekraanitõmmis

Allocine andmetel on nüüd tegemisel uus "Silent Hill" film, mille lavastajaks on Christophe Gans. See tähendab, et on põhjust olla elevil. Gans on juba maininud, et tegevustik on sarnane esimesele filmile ja fookus jääb ka samaks.

Samal ajal on töös juba ka teine videomängust filmi tegemise projekt. Proovitakse teha "Project Zero" kinolina versioon, mis jääks originaalmaterjalile võimalikult truuks. See tähendab, et kummituste maja kusagil Jaapanis ning müstiline fotokaamera, millega neid jäädvustada ja peletada.

"Silent Hill" (2006) Allikas: Treiler ekraanitõmmis

"Mul on kaks õudusfilmi projekti tegemisel koos produtsent Victor Hadidaga" ütleb Gans enda intervjuus Allocine veebilehele. "Ma töötab "Project Zero" adaptsiooni kallal. Filmi tegevustik on Jaapanis. Ma ei soovi filmi lahti kangutada Jaapani kummitusmaja juurest. Me samuti töötame uue "Silent Hill" filmi kallal."

Nende filmide uudised tulevad ainult paar päeva peale seda kui internetti lekkisid uudised kahest uuest Silent Hilli videomängust. Esimene on terve frantsiisi uuendus ja teine on episoodiline valikupõhine kogemus sarnaselt "Until Dawnile".

"Silent Hill" (2006) treiler