Kus on Marveli koomiksifilmide ja "Star Warsi" gei- ja lesbitegelased?

 (1)
Kus on Marveli koomiksifilmide ja "Star Warsi" gei- ja lesbitegelased?
"Star Wars: Jõud tärkab"Forum Cinemas AS

See on küsimus, millele tahab vastust GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation), kelle arvates on aeg kaasata kõige populaarsematesse filmidesse rohkem gei- ja lesbitegelasi.

Disney ja Paramounti viimase aasta filmides polnud GLAAD-i andmetel mitte ühtegi gei- ja lesbitegelast. See olukord peab ühingu hinnangul muutuma.

GLAAD-i hinnangul on "Star Wars: Jõud tärkab" eeskujuks kõikidele teistele filmidele, sest uue seeria peaosades on naine ja mustanahaline mees, kuid nende hinnangul ainult sellest ei piisa - mitmekesisus peaks olema palju laiahaardelisem. Organisatsiooni igaaastase raporti järgi on ulmefilmidel võimalus luua täiesti omapäraseid maailmu, mis annaksid koha ka inimestele, keda tavaliselt peavoolu filmides ei esine. Disney omanduses olevad "Star Warsi" ja Marveli koomiksifilmid on ühed kõige populaarsemad ja mõjukamad. GLAAD-i arvates peaksid nad olema eeskujuks.

Raport hindas mitmekesisuse osas kõige paremaks filmistuudiod Fox, Lionsgate, Sony ja Universal, aga Paramount, Disney ja Warner Bros. kukkusid läbi, sest ei tootnud aasta jooksul mitte ühtegi gei- või lesbitegelasega filmi.

Gei- ja lesbitegelaste puudumist saab põhjendada Hollywoodis sissekujunenud tavade ja reeglitega. "Star Wars; Jõud tärkab" ja paljud teised suured seeriad üritavad traditsioonidest lahti murda, aga see protsess on aeglane ja vaevaline, sest filmistuudiod eelistavad aastakümneid püsinud tavasid säilitada.