LGBTI filmifestivali Festhearti film jõuab Eestisse Kanada saatkonna toel


LGBTI filmifestivali Festhearti film jõuab Eestisse Kanada saatkonna toel
Üks segasevõitu perekond filmis "Veenus".Festheart

5.-7. oktoobrini Rakveres toimuva LGBTI filmifestivali Festheart põhiprogramm hakkab tasapisi kujunema – esimeseks kinnitatud filmiks on Eisha Marjara "Veenus“. Film linastub Eestis Kanada saatkonna toel.

Festhearti programmijuhi Tiina Terase sõnul on tegemist südamliku komöödiaga. Filmi peategelaseks on Sid, kelle Indiast pärit vanemad soovivad, et poeg leiaks naise ja looks perekonna. Kuid Sid on juba leidnud naise - see on ta ise. Ja üllataval kombel on ka perekond juba olemas, sest välja ilmub 14-aastane Ralph, kes väidab, et Sid on tema isa. Segases olukorras on just avatud mõtteviisiga teismeline see, kes pere taas kokku liidab.

Kanada Saatkonna sõnul on Kanada riigi üheks põhiväärtuseks on inimõigused - kõigil inimestel on õigus armastada ja olla armastatud. Oluline peetakse erinevate ühiskonnagruppide toetamist, et juhtida ka laiema üldsuse tähelepanu nende olemasolule ning igapäevaelule.

Festhearti peakorraldaja Keio Soomelti kinnitusel on teise festivali korraldamine juba märksa lihtsam: „Loomulikult esineb ootamatusi kuid oleme esimesest aastast väga palju õppinud. Lisaks on tekkinud palju häid koostööpartnereid ja sõpru, kelle toel on selliseid projekte väga, väga tore korraldada!“'

Festheart on 5.-7. oktoobrini Rakveres toimuv Baltikumi ainus LGBTI filmifestival, mis jõuab publikuni peamiselt tänu koostööpartneritele ja annetustele. Lisaks Kanada Saatkonnale on sel aastal õla alla pannud Hasartmängumaksu Nõukogu, VIROL ja KULKA Lääne-Virumaa ekspertgrupp. Toetusannetuste kohta leiab info SIIT.