Londonis ja Dublinis elavad Eesti lapsed on Pärnumaal filmilaagris


Londonis ja Dublinis elavad Eesti lapsed on Pärnumaal filmilaagris
Pärnumaa filmilaagerFoto: Eesti Kool Londonis

Eesti Kool Londonis korraldab sel nädalal 7.-13. augustini Pärnumaal Jõekääru kämpingus Londonis ja Dublinis elavatele Eesti soost lastele ning Sauga kooli õpilastele suvelaagri.

Laagri tegevus keskendub filmide tegemisele ning eesti kinokultuuri tutvustamisele. Kinobussi eestvedamisel saavad lapsed osaleda erinevates töötubades, käia filmimatkadel, kuulata filmimuusikat ning teha ise projekti, mis laagri lõpus toimuval suurel perepäeval ja filmifestivalil ette kantakse. Lisaks toimub väljasõit Lotemaale ning palju muid muusika- ja sporditegevusi.

Londoni Eesti Kooli juhi Liina Särkineni sõnul korraldab kool Eestis suvelaagrit esimest korda. "Enamusele neist lastest on see päris esimene suvelaagri kogemus," sõnas Särkinen. "Eriti põnevaks teeb lastele laagri asjaolu, et see toimub Eestis, kus saab nädal aega eesti keeles suhelda, uusi sõpru leida ning oma juuri paremini tundma õppida," lisas ta.

Laagris osaleb kokku 30 last, kümme neist tulevad Ühendkuningriigist Londonist, kümme Iirimaalt Dublinist ning kümme Sauga koolist Pärnumaal. Laagrit toetavad Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, Hasartmängumaksu Nõukogu ning Eesti Gild Londonis. Ettevõtted Salvest, Pagaripoisid, Leibur ja Balsnack aitavad laagrit maitsva kodumaise toiduga.

Laagri pikaajaline eesmärk on alates järgmise aasta kevadest käivitada õpilasvahetuse programm, mille raames saavad Londoni ja Dublini lapsed sõita nädalaks Eestisse koolidesse tundidest osa võtma.