"Mandariinid" tõusis filmiportaali IMDb 250 maailma parema filmi hulka


"Mandariinid" tõusis filmiportaali IMDb 250 maailma parema filmi hulka
"Mandariinid" (2013)Ekraanitõmmis

Zaza Urušadze lavastatud ning Eesti ja Gruusia koostöö tulemusel valminud 2013. aasta "Mandariinid" kuulus Lembit Ulfsaki viimaste filmide hulka, teenis Oscari nominatsiooni parima võõrkeelse filmi kategoorias ning jõudis ka mõjuka filmiportaali IMDb TOP250 parima filmi hulka.

"Mandariinid" tõusis viis aastat pärast linastumist IMDb kasutajate poolt valitud 250 maailma parima filmi hulgas 242. kohale. See pole aga esimene kord, sest varasemalt juhtus see 1. septembril. See on pärast 2013. aasta esilinastust esimene kord, kui film tõusis edetabelis nii kõrgele, kuigi nii märtsis kui ka juulis hoidis see korraks ka 243. kohta.

Nüüd paikneb "Mandariinid" edetabelis Orson Wellesi film noir klassiku "Touch of Evil" (1958) ja Marveli 2014. aasta kassahiti "Galaktika valvurite" ("Guardians of the Galaxy") vahel.

Samas tuleb arvestada ka seda, et edetabeli lõpus kannavad viimased 37 filmi hinnangut 8.0 ja nende paigutus muutub kogu aeg, sest kõik sõltub uute hääletajate arvust ja hinnangutest.

Seotud lood:

Internet Movie Database (IMDB) on maailma suurim filmiteemaline internetikeskkond, milles on kõige põhjalikum filmide kohta käiv andmekogu.