Mart Sander esitleb HÕFFil kõhedaid lugusid


Mart Sander esitleb HÕFFil kõhedaid lugusid
„Kõhedate muinaslugude” kaanepilt.HÕFF

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali veteran Mart Sander esitleb tänavusel festivalil oma verivärsket raamatut "Kõhedad muinaslood".

Raamatust leiab seitse lühemat või pikemat lugu – novellidest lühiromaanideni –, mis pakuvad terve nädala jagu kõhedust ka siis, kui HÕFFi värinad on lõppenud. Osa lugudest on ilmavalgust näinud inglise keeles, osa ilmunud eri kogumikes, osa aga kirjutatud spetsiaalselt selle raamatu tarbeks. Seitsmest loost viis ilmuvad eesti keeles esmakordselt. Teose on illustreerinud autor ise.

Esitlus leiab aset neljapäeval, 25. aprillil kell 17.45 Haapsalu raamatukogus (Posti 3) ja seda juhib Toomas Kolk, kes mängis peaosa Sanderi õudusfilmis "Tegelikult". Autor jagab autogramme ja ahjusoe raamat on saadaval kaks korda odavama hinnaga kui poelettidel, kuhu see jõuab alles 30. aprillil, kui seda esitletakse Apollo raamatupoes. Festivali ajal on raamat soodushinnaga müügil ka HÕFFi infoletis.

2017. aastal esilinastus HÕFFil Sanderi pikk mängufilm "Juhuslik nimetaja" ja 2018. aastal lühimängufilm "Tegelikult". Viimane on nüüdseks võitnud neli rahvusvaheliste filmifestivalide diplomit.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival leiab tänavu aset 25.-28. aprillini.