Marvel annab lõpuks naissuperkangelasele oma filmi


Brie Larsen
Brie LarsenFoto: Vida Press

Marveli superkangelasefilmid on olnud edukad pea igas kategoorias, kuid siiani pole ühelgi nende naissuperkangelasel oma filmi. Isegi DC jõudis selles osas ette. See olukord on muutumas, sest Marvel valmistab ette järgmist filmi "Kapten Marvel", milles mängib peaosa Oscari-võitja Brie Larsen.

Koomiksites on väga palju naiskangelasi, aga filmide peaosades pole neid peaaegu üldse. Marveli filmiuniversumi kolmanda faasi filmid pakuvad siiski suurt vaheldust. Näiteks mängib "Galaktika valvurite" teises osas Elisabeth Debicki peamist antagonisti. "Doktor Strange'i" põhitegelased on lisaks Benedict Cumberbatchile ka Tilda Swinton ning Rachel McAdams. Cate Blanchett ja Tessa Thompson on järgmises Thori filmis "Thor: Ragnarok" samuti tähtsal kohal. Viimaste uudiste kohaselt on "Musta pantri" filmis ka Oscari-võitja Lupita Nyong'o.

Draama "Room" eest endale naispeaosatäitja Oscari napsanud Brie Larsen oleks aga Marveli esimene naissuperkangelane, kellel oleks päris oma film. "Pahupidi" ("Inside Out") ja "Galaktika valvurite" kirjutajad Meg LeFauve ja Nicole Perlan on stsenaariumi kallal töötanud juba päris kaua. Režissöörid on väiksemate filmide poolest tuntud duo Anna Boden ja Ryan Fleck ("Mississippi Grind", "It's Kind of a Funny Story". "Kapten Marvel" jõuab kinodesse 2019. aastal