Marvel värbas filmi "Black Widow" tegemiseks uue naisprodutsendi


Marvel värbas filmi "Black Widow" tegemiseks uue naisprodutsendi
Foto: Ekraanitõmmis

Marveli juht Kevin Feige lubas, et üsna pea võime kuulda uuest naisprodutsendi nimest nende tiimis ning nüüd sai lubadus täidetud ja Marvel tuli uue värvatuga avalikkuse ette – Cate Shortland.

Tegemist on suurepärase Austraaliast pärit filmiprodutsendiga, kes on tuntud filmide poolest, nagu „Somersault”, „Lore” ja tema viimati linastunud triller on „Berlin Syndrome”. Shortlandi uueks projektiks Marveli juures on juhtida nende oma filmi „Black Widow” tegemist, milles mängib peaosa Scarlett Johannson.

Filmistuudio juhid kohtusid konkursi käigus 70 produtsendiga, seega mõtlesid nad enne otsuse langetamist väga hoolikalt oma valikute üle, keda valida oma teiseks naisprodutsendiks. Cate Shortland osutus paremaks nii mitmestki teisest kuulsast produtsendist, näiteks Amma Asante („Belle”), Melanie Laurent („Galveston”) ning Kimberly Peirce („Boys Don’t Cry”).

The Hollywood Reporter toob välja, et Shortlandi valituks saamisele aitas kaasa ka peategelast kehastav Scarlett Johannson, sest ta on produtsendi suur fänn. „Black Widow” stsenaariumi autoriks on Jac Schaeffer, kes on kirjutanud ka peagi ilmuva naistekeskse filmi „Nasty Women”, mis on uus versioon filmist „Dirty Rotten Scoundrels”.

Palju on spekuleeritud ka selle üle, kas „Black Widow” võiks olla hoopis eellugu ning märgid näitavad selle kinnitust. Film näitab aega, kui tegelane oli veel Vene spioon ning alles sai S.H.I.E.L.D.i agendiks.

Seotud lood:

Shortlandi viimane töö „Berlin Syndrome” valmis koostöös Teresa Palmeriga ning sai eelmise aasta Sundance’i filmifestivalil publikumenu osaliseks. Cate Shortland on Marveli teine naisprodutsent pärast Anna Bodenit ja filmi „Captain Marvel”, kuid esimene naisprodutsent, kes juhib filmi tegemist iseseisvalt.

Allikas: theplaylist.net