Michael Jacksoni perekond seksuaalsest ahistamisest rääkivast linateosest: see on avalik lintšimine


Michael Jacksoni perekond seksuaalsest ahistamisest rääkivast linateosest: see on avalik lintšimine
Foto: Scanpix

Neli tundi pikk “Leaving Neverland” linastus reedel Utahis toimunud Sundance’i filmifestivalil. Palju kõneainet tekitanud linateose keskmes on kahe mehe lugu, kes räägivad, kuidas popstaar Michael Jackson neid seksuaalselt ära kasutas.

Michael Jacksoni perekond võttis aga palju kõneainet tekitanud skandaalse filmi üle sõna, öeldes, et tegemist on avaliku lintšimisega, vahendab Huffington Post.

“Inimesed on alati armastanud Michael Jacksoni kohta midagi öelda. Ta on kerge sihtmärk, sest ta oli unikaalne. Näiteks uuriti Michaeli tegemisi põhjalikult ja läbi otsiti ka tema valdused, mille hulka kuulus ka Neverland,” sõnas 2009. aastal surnud Michaeli perekond.

Muusiku perekond lisas, et vandekohtu hinnangul oli Jackson süütu. Perekonna sõnul polnud kandvaid asitõendeid, et Michael oleks millegagi hakkama saanud.

“Me ei saa Michaeli avalikku lintšimist niisama pealt vaadata. Raisakotkastest säutsujad kargavad Michaelile sotsiaalmeedias kõrri, aga samas pole nad temaga kunagi kohtunud,” sõnas Michaeli perekond oma avalduses ja lisas, et kahjuks ei saa popmuusik end ka kuidagi kaitsta.

Filmi suhtes on pahameelt avaldanud ka paljud Michael Jacksoni fännid. Nad väidavad, et filmi keskmes olevad Wade Robson ja James Safechuck on varem muusikut ahistamissüüdistuste osas kaitsnud.

Ekspertide sõnul võib trauma aga mõjutada kannatanute mälu ja nende arusaama juhtunust. Eriti veel siis, kui tegemist on lastega.

Robson väitis 2005. aastal kohtus, et Jackson ei ahistanud teda, kui ta oli laps. Küll aga väitis ta hiljem, et surus endas need mälestused alla, sest tal oli Michael Jacksoniga lähedane suhe.