Mida arvab endine muumia filmide staar Brendan Fraser uuest "Muumiast"?


Mida arvab endine muumia filmide staar Brendan Fraser uuest "Muumiast"?
"Muumia tagasitulek", 2001Ekraanitõmmis

Tom Cruise'i "Muumia" on sellest nädalast kinodes ja kuigi kõik teavad, et see pole sugugi esimene film, kus peategelasi ajab taga muumia, on selge, et seni populaarseimad olid kindlasti Brendan Fraseri ja Rachel Weiszi särava ekraanipartnerluse musternäidisega "Muumia" (1999) ja "Muumia tagasitulek" (2001). Cruise'i "Muumia" film ei ole nende kahega mitte kuidagi seotud ning Universalil polnud plaaniski Fraserit kuidagi seeriasse tagasi tuua. Mida arvab sellest aga Fraser ise?

Jaanuaris Access Hollywoodile antud intervjuus jäi "Muumia" filmide staar Fraser positiivseks:

"Ma saan aru, et Tom on maailmas väga populaarne selle poolest, et filmid saavad alati tehtud. Ma tean uuest projektist väga vähe, aga tean, et see saab publiku jaoks olla ainult hea, sest nad olid alati kohal, kui linastusid tõelised popkornifilmid, seiklusfilmid. Ja ma olen väga tänulik kõigile, kes on mind kõik need aastad toetanud. Aitäh teile".

Fraseri karjäär sai "Muumia" filmidega nii võimsa avapaugu, et näitleja edukas tulevik tundus olevat väga kindel. Pärast edu saavutamist pöördus Fraser ka tõsiste rollide poole Oscarile kandideerinud filmis "Vaikne ameeriklane" ("The Quiet American") ning kõrvaosa 2004. aastal parima filmi Oscari koju viinud Paul Haggise draamas "Kokkupõrge" ("Crash").

Mis saaks valesti minna? Fraser soovis end tõenäoliselt kehtestada uuesti tõelise märuli - ja komöödiastaarina, kes toob kinno nii vanad ja noored. Seda otsustas ta teha filmiga "Reis maailma südamesse 3D" ja "Muumia: Draakonkeisri hauakamber", mis tõidki näitleja rambivalgusesse tagasi, kuid edasised rollivalikud läksid talle kalliks maksma: kohutav "Karvapallide kättemaks" ja paljud teised halvasti vastu võetud filmid lükkasid mehe taaskord kõrvale.

Seotud lood:

Fraser on tegelikult hea näitleja. Tema draamarollid tõestasid, et "Muumia" filmide tekitatud imagole vaatamata on ta väga võimekas igas žanris. Fraseri viimaste tööde hulka kuulub miniseriaal "Texas Rising" ning sel aastal peaks linastuma ka fantaasiadraama "Behind the Curtain of Night", mis võib kujuneda näitleja nö. uueks läbimurdeks. Televisioonis näeb teda kvaliteetses rollis seriaalis "The Affair" ja järgmisel aasta ka krimiseriaalis "Trust". Fraser vajaks lausa Matthew McConaughey stiilis tagasitulekut.

1999. aasta "Muumia" treiler:

2001. aasta "Muumia tagasituleku" treiler:

2008. aasta "Muumia: Draakonkeisri hauakamber" treiler: