Möödunud aasta hittfilmi "Venom" järje toob meieni "Sõrmuste isanda" ja "Kääbiku" filmidest tuntud Andy Serkis


Venom (2018)
"Venom" (2018)Foto: CAP/RFS, Capital Pictures/Scanpix

2020. aastal linastuv "Venom 2" kaotas küll vahepeal esialgse režissööri, sest esimese osa lavastaja Ruben Fleischer oli hõivatud ühe teise järjega, milleks on "Zombieland 2: topeltlask", kuid Sony leidis talle siiski asenduse, kelleks on motion capture filmirollide innovaator, näitleja ja režissöör Andy Serkis.

Kuna 2018. aasta "Venom" teenis kinodest tagasi üle 856 miljoni dollari, siis andis Sony kohe järjele rohelise tule, aga siis tekkis ka takistus, sest esimese filmi režissöör oli hõivatud "Zombielandi" järjega.

Lavastajatooli kaaluti ka Travis Knighti (“Bumblebee”) ja Rupert Wyatti (“Rise Of The Planet Of The Apes”), kuid peale jäi karjääri jooksul ühe draama ("Breathe") ja ühe Netflixi efektifilmi ("Mowgli: Legend of the Jungle") lavastanud Serkis, kes on ka tuntud kui motion capture näitleja.

Seotud lood:

Serkise rollid Peter Jacksoni "Sõrmuste isanda" ja "Kääbiku" triloogias, aga ka Jacksoni "King Kongi" filmis ja Foxi värskeimas "Ahvide planeedi" triloogias ("Rise of the Planet of the Apes", "Dawn of the Planet of the Apes", "War for the Planet of the Apes") aitasid tõestada, et motion capture ehk arvutiefektidega loodud rollid pole mõjuvad ainult tänu tehnoloogiale, vaid ka näitlejale, keda keegi küll otseselt ei näe, kuid kes ometi annab tegelase hääle, näo, silmad ja eelkõige ka hinge.

Serkis andis oma osalusest teada Instagrami vahendusel.

"Venom 2" linastub 2020. aasta 2. oktoobril.