Muidusööjad, värisege! Oma Netflixi parooli jagamine võib peagi osutuda võimatuks


Muidusööjad, värisege! Oma Netflixi parooli jagamine võib peagi osutuda võimatuks
Foto: Scanpix

Varsti pole enam mõtet sõpradele oma Netflixi parooli jagada, kuna välja on töötatud tarkvara, mis saab aru, kui keegi võõras striimib sinu konto alt filme ja sarju.

Suurbritannias tegutsev Synamedia paljastas Las Vegases toimunud tehnoloogiakonverentsil CES 2019 uue tarkvara, mis peaks järgnevatel aastatel aitama voogedastustööstusel kokku hoida miljardeid dollareid, vahendab Independent. Uuringu kohaselt jagab enam kui veerand kasutajatest oma parooli ja seetõttu kaotavad striimimisteenuste edastajad üle kümne miljardi euro.

Synamedia poolt välja arendatud süsteem analüüsib konto tegevust ja tuvastab ebatavalisi mustreid, kui näiteks sarnasel ajaperioodil kasutatakse kahes erinevas asukohas samu kontodetaile. Tarkvara peaks üles leidma kliendid, kes jagavad oma parooli illegaalselt ja pakkuma neile hoopis preemiumpaketti, milles see limiteeritud koguses lubatud on.

"Oma konto detailide jagamine on muutunud liiga kalliks, et seda ignoreerida. Meie uus lahendus annab operaatoritele võimaluse sellele vastu hakata," sõnas Synamedia esindaja Jean Marc Racine. "See on hea viis hoida ausad inimesed ausatena ja lõigata kasu täienevast tuluvoost."

Firma sõnul teevad nad juba katseid mitme operaatoriga, kuid konkreetseid operaatoreid hetkel ei nimetatud. Võib aga siiski järeldada, et üheks neist on Netflix.