Netflix hakkab "Narnia kroonikate" raamatuseeria põhjal seriaale ja filme tootma


THE CHRONICLES OF NARNIA: PRINCE CASPIAN
"Narnia kroonikad: Prints Caspian" (2008) Foto: Disney Enterprises/Ronald Grant Archive/Mary Evans/Scanpix

C. S. Lewise "Narnia kroonikate" ("The Chronicles of Narnia") põhjal valmis kokku kolm filmi ("Lõvi, nõid ja riidekapp", "Prints Caspian", "Koiduränduri teekond") ning neljas osa "Hõbedane tool" oli Joe Johnstoni ("Kapten Ameerika: Esimene tasuja") käe all juba valmimas, kui selgus sellest ikka asja ei saa. Seejärel võeti vastu otsus teha koos Netflixiga hoopis seriaalid ja filmid, mis põhinevad Narnia lugudel.

Netflix andis teada, et kaks Oscarit võitnud ja üle 800 miljoni dollari tagasi teeninud Pixari animatsiooni "Coco" stsenarist Matthew Aldrich hakkab arendama C.S. Lewise "Narnia kroonikate" põhjal mitte ainult seriaali, vaid ka filme.

Netflix andis oktoobris teada, et jõudsid ettevõttega C.S. Lewis Company kokkuleppele "Narnia kroonikate" põhjal loodavate filmide ja seriaalide osas. See tähendab, et tulevikus näeme voogedastusgigandi kanalis mitmeid C.S. Lewise populaarse raamatuseeria ekraniseeringuid.

Seotud lood:

Seitse "Narnia kroonikate" alla kuuluvat fantaasiaromaani on müünud üle 100 miljoni koopia ning neid on tõlgitud üle 47 erinevasse keelde.

Esimestest kolmest raamatutest valmisid filmid "Lõvi, nõid ja riidekapp" (2005), "Prints Caspian" (2008) ja "Koiduränduri teekond" (2010), mis teenisid tagasi üle 1.5 miljardi dollari. Ülejäänud neli raamatut on "Hõbedane tool", "Hobune ja tema poiss", "Imetegija õepoeg" ja "Viimane lahing".