Netflix lubas, et edaspidi kujutatakse nende seriaalides suitsetamist oluliselt vähem


Netflix lubas, et edaspidi kujutatakse nende seriaalides suitsetamist oluliselt vähem
"Stranger Things"Foto: Imdb

Netflixi hittseriaalis "Stranger Things" on vähe tegelasi, kes ei suitsetaks ja see paistis silma ka suitsetamisvastase organisatsiooni Truth Initiatives värske raporti koostajatele, kes tõid välja, et Netflixis saavad vaatajad näha suitsetamist oluliselt rohkem kui kusagil mujal.

Kuna Netflix toodi televisoonis ja voogedastuses suitsetamise kujutamise uurimuse kokkuvõttes eraldi välja, kui üks peamisi allikaid, kus näeb väga tihti suitsetamist, siis lubas voogedastusgigant sigarettide arvu nende seriaalides ja filmides oluliselt vähendada.

Uuringuga leiti, et ajavahemikus 2016-2017 kujutati televisioonis suitsetamist 1209 korda, milles 866 kuulus Netflixile: 292 korda komöödiaseriaalis "Unbreakable Kimmy Schmidt", 262 korda retrohitis "Stranger Things" ja 233 korda vanglaseriaalis "Orange Is The New Black". Kuna arvesse võeti ainult need seriaalid, mis on noorte hulgas väga populaarsed, ja kuna koostajate andmetel viib meedias kujutatud tubaka tarbimine 37% noortest suitsetamisega alustamiseni, siis võib mõista, miks Netflix lubas olukorda muuta.

Netflix kinnitas, et edaspidi ei näe noortele suunatud seriaalides ja filmides enam mitte mingisugusel kujul suitsetamist. Erandiks on siis need seriaalid ja filmid, milles omab suitsetamine loole olulist rolli.