Netflix maksab "Sõprade" näitamise eest üüratu summa


Sõbrad, Friends
"Sõbrad" ("Friends")Foto: Paul Drinkwater/NBCU/SIPA/Scanpix

Netflixi koduleheküljele ilmus vahepeal teade, et hittseriaal "Sõbrad" lahkub voogedastusplatvormilt 1. jaanuaril. See tekitas palju kõmu, sest armastatud seriaali vaadatakse endiselt rekordiliselt palju. See osutus aga veateateks, aga samal ajal selgus, et Netflix peab seriaali edasi näitamiseks välja käima väga suure summa.

Kui varasemalt maksis Netflix "Sõprade" hooaegade eest igal aastal 30 miljonit dollarit, siis nüüd peab gigant välja käima lausa 100 miljonit. Põhjuseks on AT&T, mis ostis aasta alguses ära WarnerMedia, plaan avada järgmisel aastal omaenda voogedastusplatvorm. Seetõttu tekkis loomulikult ka kahtlus, et "Sõbrad" kaob Netflixist lihtsalt ära ja liigub uuele platvormile.

See pole õnneks tõsi, sest "Sõbrad" jääb Netflixi, aga pole tulevikus enam neile eksklusiivne. AT&T juht Randall Stephenson kinnitas ajalehele The Wall Street Journal, et neil on Netflixiga tehtud leping mitme aasta peale, aga "Sõbrad" jõuab ka nende enda platvormile.

The New York Timesi tundmatuks jäänud allikatel põhinevast uudisest selgus, et Netflix maksab "Sõprade" eest senise 30 miljoni asemel hoopis 100 miljonit dollarit, kuid tulevikus plaanib Netflix nõuda madalamat hinda, sest seriaal pole enam neile eksklusiivne. Pärast 2019. aastat võib seriaal siiski Netflixist lahkuda, aga seni võivad fännid rahulikult hingata, sest vähemalt ühe aasta saame veel Joey, Racheli, Monica, Phoebe, Chandleri ja Rossi igapäevaseid sekeldusi nautida.

Seotud lood:

Miks ilmus Netflixi koduleheküljele teade, et "Sõbrad" lahkub seal 1. jaanuaril? Just nii sätestas esialgne leping, mis nüüd siis 100 miljoni dollari abil ümber muudeti.

Kuna Disney uus voogedastusplatvorm Disney Plus alustab järgmisel aastal, siis on juba praegu teada, et Netflix jääb ilma nii "Star Warsi", Marveli ja paljudest teistest nende alla kuuluvatest teostest. Sinna hulka kuuluvad ka Foxi seriaalid, sest Fox osteti hiljuti Disney poolt ära.