New York’i ja Londoni lavalaudade hittetendus „Fleabag“ nüüd ka Forum Cinemas kinodes


New York’i ja Londoni lavalaudade hittetendus „Fleabag“ nüüd ka Forum Cinemas kinodes
"Fleabag"Allikas: Forum Cinemas

Sellest neljapäevast, 13. veebruarist, jätkuvad Forum Cinemas kinodes maailmatasemel teatrilavastuste ülekanded, millest esimeseks on ülinaljakas „Fleabag“, mille põhjal on loodud ka BBC samanimeline hittsari.

Londoni West Endis jäädvustatud ülinaljakas auhinnatud ühenaiseetendus heidab humoorika pilgu omamoodi naise isemoodi elule. Lavastus on olnud välja müüdud nii New York’i kui ka Londoni teatrites, sellest on BBC loonud eraldiseisva hittsarja ning The New Yorker on seda nimetanud tõeliselt ülilõbusaks lavastuseks.

Forum Cinemas programmispetsialist Henryk Johan Novod märkis, et huvilistel tasuks sellel neljapäeval linastuva ülekande piletite muretsemisega kiirustada, kuna Tallinnas on alles veel üksikud kohad, kuigi Tartus ja Viljandis veel kohti jätkub. „Kuna huvi on suur, siis oleme tegelikult saanud 27. veebruariks juurde panna ka ühe lisaetenduse, kes praegu piletitest ilma peaks jääma,“ lausus Novod.

"Fleabag" Allikas: Forum Cinemas

Tüki peategelane Fleabag võib näida liigihar, häbitu ja enesekeskne, aga see on ainult jäämäe tipp. Naine, kelle pere- ja sõprussuhted on pingelised ning kes näeb suurt vaeva, et hoida oma meriseakohvikut vee peal, tunneb äkki, et tal ei ole midagi kaotada ja võtab oma elu tõeliselt enda ohjesse.

„Fleabagi“ autor ja nimiosaline on Pheoebe Waller-Bridge („Fleabag“, „Tapatöö“) ning lavastaja Vicky Jones. Lavastuse toovad vaatajate ette Soho Theatre, DryWrite ja Annapurna Theatre.

Piletid müügil SIIN.

London National Theatre lavastuste ülekanded jätkuvad juba 5. märtsil Noël Cowardi provokatiivse komöödiaga “Present Laughter”, mille peaosas astub üles BBC sarjas “Sherlock” tuntust kogunud Andre Scott.

Üleilmselt tundud peaosalisega jätkuvad teatriülekanded ka aprillis, sest 2. aprillil on kavas „Cyrano de Bergerac“. Peaosas „X-meeste“ filmiseeriast ning paljudest teistest linateostest tuttav James McAvoy.

Treiler

Forum Cinemas on näidanud London National Theatre’i otseülekandeid ja salvestusi kinodes alates 2009. aastast. Eesti publikuni vahendab HD formaadis lavastusi Forum Cinemas nii Tallinnas Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan kui ka Viljandis kinos Centrum.

Uuri lähemalt: https://www.forumcinemas.ee/transmissions/theatre