Olgu neljas teiega ehk head "Star Warsi" päeva!


Olgu neljas teiega ehk head "Star Warsi" päeva!
Starwars.com

2011. aastast peale on iga aasta 4. mail tähistatud "Star Warsi" päeva. Tegemist on filmifännide tähtpäevaga, mil pühitsetakse ulmesaaga filme, raamatuid ja kultuuri. Miks 4. mai ja kuidas see tähtpäev üldse tekkis?

4. mai osutus valituks ühel väga lihtsalt põhjusel - filmiseeriast tuntud lööklause "May the Force be with you" sobis kokku lausega "May the Fourth be with you". "Star Warsi" filmiseeria looja George Lucas ja filmistuudio Lucasfilm pole 4. maid kunagi ametlikult tähistanud, aga sellele vaatamata teevad seda kümned tuhanded inimesed üle kogu maailma. Kui märkate täna Facebooki ja Twitteri vooludes lauset "May the Fourth be with you" või levivad neis "Star Warsi" pildid või riietavad teie tuttavad end Stormtrooperite kostüümidesse, siis teadke, et nad pole imelikud, vaid nad tähistavad. Tähtpäeva muudab naljakaks tõsiasi, et esimene "Star Wars" linastus hoopistükis 25. mail.

Esimene "Star Warsi" päev leidis aset 2011. aastal Torontos. Tähtsa päeva raames korraldati viktoriin, kostüümikonkurss, vaadati fännifilme ja paroodiaid. Aastaks 2016 on "Star Warsi" päevast saanud pigem sotsiaalmeediasündmus - Facebookis saab tänase päeva puhul panna oma staatuseks "celebrating Star Wars Day."

Seotud lood:

Kui Lucasfilm ja George Lucas ei pööranud 4. maile erilist tähelepanu, siis pärast 2012. aastat, kui Disney ostis ära "Star Warsi" õigused ja stuudio, asus värske omanik suure innuga koos fännidega tähistama. Seda tehakse nii Disneylandis kui ka Walt Disney Worldis. "Star Warsi" päev on muutunud nii oluliseks, et eelmisel aastal vaatas rahvusvahelise kosmosejaama meeskond 4. mai puhul seeria esimest osa.

Igal heal asjal on ka oma negatiivne külg - 5. maid tuntakse Sithide päeva nime all. 4. mai populaarsuse kasvuga sai 5. mai hiljem nimeks "Revenge of the Fifth". Sel päeval liituvad "Star Warsi" fännid tumeda poolega ning tähistavad filmiseeriast, raamatutest, koomiksitest ja mängudest tuntud Sithi rüütleid.

"Star Wars: Jõud tärkab" andis seeriale uue hingamise ning võib arvata, et 4. mai tähistamine ei lõppe veel niipea.

"May the Fourth be with you"