OTSE DELFI TV-s | Rakvere Gümnaasiumi filmifestivalil suundutakse tagasi juurte juurde

 (1)

Rakvere Gümnaasiumi filmifestivali finaalüritus saab alguse 8. veebruaril kell 18.00 Rakvere Gümnaasiumis. Õhtu algab avasõuga ning seejärel näidatakse publikule viit parimat õpilas- ning tudengikategooria filmi. Kahe kategooria vahel on paus, mille ajal saab kuulata harfimängu Jaan Eerik Priksi esituses ning nautida Athena kunstikooli noorte teemakohast näitust. Kohapealsest melust teeb ülekande Rockstick Productions ja seda on võimalik vaadata Delfi vahendusel. Otseülekanne algab kell 18:00.

2020. aastal saadeti kokku 29 lühifilmi: 18 õpilasfilmi ja 11 tudengifilmi. Mõlemast kategooriast valis eelžürii viis parimat filmi, mida näitame festivali finaalis. Finalistid paneb pingeritta põhižürii ning parimaid autasustatakse õhtu lõpus.

RGFF 19 Allikas: filmifestival.eu

Selleaastase festivali teemaks on “Juurte juurde”. Sellega soovime avaldada tänu senistele festivali korraldajatele, tänu kellele on meie festivalipuu nii suureks sirgunud. Pöörame tähelepanu juurtele looduses ja mujal meie ümber ning loodame panna publikut asjade üle sügavamalt juurdlema. “Festivali fookus püsib muidugi andekate noorte mõtlemapanevatel linateostel, kuid teemaga püüame koos publikuga mõtestada ka olulise väärtustamist ning ühtehoidmise säilitamist,” rääkis festivali peakorraldaja Margareth Villers. Filmidele ei ole teema osas aga piiranguid seatud ja näitamisele tulevad lühifilmid väga erinevatest valdkondadest.

Sellel aastal seisavad korraldusmeeskonna eesotsas esimest korda uued peakorraldajad Margareth Villers, Miina Roost ja Katariina Parkja. “Suundume tagasi juurte juurde, kuid koos uuenenud meeskonnaga ei pelga me katsetada ka uusi ja huvitavaid lähenemisnurke ning korralduslikke lahendusi,” sõnas Villers. “Meie meeskond on kogu hingest vaeva näinud, et selleaastane festival külastajateni tuua, ning me oleme ääretult elevil, et saame viimaks kõigiga jagada pea aastapikkuse töö vilju,” lisas Parkja. “RGFF 2020 tuleb kindlasti väga südamlik ja loodame, et festival puudutab kõiki omamoodi ja pakub nende hingele paitust,” lausus Roost.

RGFF 19 Allikas: filmifestival.eu

Rakvere Gümnaasiumi filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav filmifestival, mis sai alguse juba 2000ndate alguses. Traditsiooniliselt on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased, kuid viimastel aastatel on meeskonda kuulunud noored üle Eesti. Festival paistab silma oma eriilmelisuse ja igal aastal vahetuva särasilmsete noorte seltskonnaga, kes hoolitsevad festivali toimumise eest. Meie eesmärkideks on inspireerida noori filmitegijaid, nende loomingut publikule tutvustada ja anda neile žürii poolt professionaalset tagasisidet.