Õudukafänn, rõõmusta! "Lõpp-punkti" filmiseeriale lisandub kuues film


Õudukafänn, rõõmusta! "Lõpp-punkti" filmiseeriale lisandub kuues film
Foto: Scanpix

Õudusfilmimeistrid Patrick Melton ja Marcus Dunstan loovad "Lõpp-punkti" frantsiisile kuuenda filmi.

Filmisarja “Saag” neli filmi kirjutanud tandem võtab ette nüüd “Lõpp-punkti”. Väljaande Hollywood Reporter andmete kohaselt pole tegemist uusversiooniga — ükski algne tegelaskuju ekraanile ei naase ja viie esimese filmiga jutustatud lugu ei jätku. Mehed plaanivad saaga hoopis “ümber kujutada”. Süžee detaile pole avaldatud, ent tundes Meltoni ja Dunstani loomingut, võib oodata süngemat ja hirmsamat “Lõpp-punkti” kui kunagi varem.

“Lõpp-punkt” oli 2000ndate alguses üks ikoonilisemaid õudukaid. Esimene film, mille lavastajaks James Wong, teenis üle 112 miljoni dollari. Aastaks 2011 oli filme kokku juba neli, mille kogutuluks umbes 700 miljonit dollarit. Lisaks viiele filmile, kuulub frantsiisi ka kümme raamatut ja kaks koomiksit.

Esimese filmi peategelaseks oli õpilane nimega Alex Browning, kes oli klassikaaslastega siirdumas klassiekskursioonile Pariisi. Vahetult enne lennuki õhkutõusmist näeb Alex unes, et nende lennuk kukub alla ning kõik pardal olijad hukkuvad. Poiss hakkab hirmust märatsema ning tema ja veel kuus pardal viibijat tõstetakse lennukilt maha. Lennuk stardibki, ilma nendeta ja vaid mõni hetk peale õhkutõusu toimub pardal tugev plahvatus, mille tagajärjel kõik lennukis viibijad hukkuvad. Surm hakkab lennukilt maha astunuid jälitama ja ükshaaval neile kätte maksma.

Värskenda oma mälu ja vaata kõige esimese “Lõpp-punkti” treilerit!