Õudusfilmi "Pärilik" lainel: 13 õõvastavat kummituspaika


Õudusfilmi "Pärilik" lainel: 13 õõvastavat kummituspaika
"Pärilik"TVPlay Premium

“Pärilik” on filmi “Lõhestunud” loojate uus õudukas, kus pärast pereema surma hakkavad vaikses kodumajas toimuma üleloomulikud asjad, mis seavad ohtu kõik pereliikmed. Et see verdtarretav õudusfilm esilinastub filmikanalil TV1000 Premium juba sel laupäeval kell 20, otsisime välja 13 õõvastavat kummituspaika kogu maailmast, neist kolm ka Eestist.

1. Château de Brissac, Prantsusmaa. Sellest seitsmekorruselises 204 toaga lossis on kõige aktiivsem kummitus Roheline Leedi, kes oli kuningas Charles VII sohilaps. Daami mõrvas tema abikaasa 15. sajandil just selles lossis ning pärast seda on naist nähtud kabeli tornikambris. Kummitus kannab rohelist kleiti, ent tema silmade ja nina asemel on haigutavad tühimikud.

2. Monte Cristo Homestead, Austraalia. See hilises viktoriaanlikus stiilis mõis on riigi kõige kummitavam maja, kus võib näha tervet plejaadi kummitusi. Näiteks trepist alla lükatud väikest last, rõdult surnuks kukkunud teenijat või surnuks põletatud tallipoissi. Kõige aktiivsem tegelane on siiski majahoidja poeg, kes leiti kägaras oma ema surnukeha kõrvalt.

3. Bhangarh Fort, India. 17. sajandist pärit kindluse varemetes võib näha võlur Singhiat ja printsess Ratnavatit. Legendi kohaselt lootis võlur, et nõiutud õli paneb printsessi teda armastama, ent naine viskas selle minema, hävitades nii võluri. Enne seda jõudis aga võlur needa sealseid elanikke.

"Pärilik" TVPlay Premium
Seotud lood:

4. Myrtles Plantation, USA. Kuna selles mõisas on mõrvatud 10 inimest, ei ole imelik, et seal ka kummitusi kohatakse. Neist kõige kuulsam on Chloe, kellelt tema armsam kõrva ära lõikas. Naine kannab rohelist turbanit ja vaatab külastajaid tungivalt, kui nood voodisse magama lähevad, jäädes vahel isegi fotole. Üks hilisem pilt näitab aga noort kummitustüdrukut, kes vaatab aknast välja. Muud õõvastavad kohtumisel on olnud vooditel hüppava lapsega, sõduri, voodoo-preestrinna ning mõisa eelmise omanikuga, keda tulistati rinda.

5. Dragsholm Slot, Taani. Praegu tegutseb selles majas hotell, kus on nähtud vähemalt 100 kummitust, nende seas Bothwelli krahvi, kes oli Šoti kuninganna Mary abikaasa ning suri vangistatuna selles lossis. Samuti võib seal kohtuda mööda ruume uitava Valge Leediga, kelle luukere avastasid ehitajad 1930. aastal ühe seina seest.

6. Ancient Ram Inn, Inglismaa. Seda 1145. aastal ehitatud hoonet kasutasid preestrid kirikut ehitavate orjade ja tööliste majutamiseks. “Nõiatoas” käib kummitusnaine, kes põletati nõiana 1500. aastatel. Voodil võib näha istumas ülempreestrinnat, läbi seinte ratsutab hobusel tsentuurio, kuulda on tüdruku agoonias karjeid, kõige enam kummitavat tuba külastab sageli üks munk ning külastajate vooditesse lipsavad luupainajad.

7. Castle of Good Hope, Lõuna-Aafrika. Esimest korda märgati selles riigi vanimas hoones kummitusi aastal 1915, kui seinast hüppas välja pikk härrasmees ning jalutas seejärel bastionite vahel. Teine tuntud kummitus on Leedi Hallis, keda varem nähti tihti läbi lossi jooksmas ja hüsteeriliselt karjumas. Pärast seda, kui väljakaevamistel avastati ühe naise surnukeha, on see kummitus aga kadunud. Muuhulgas hakkab selles majas kell tornis põhjuseta lööma ning must koer hüppab külastajate peale ja haihtub seejärel õhku.

8. Hell Fire Club, Iirimaa. Selle jahimajaga on seotud jutud loomade ohverdamistest, mustadest missadest ja mõrvadest. Kõige tuntum kummitus on saatanlik meesolend, kelle sõraga jalga märkas kaardimängija, kes kummardus laua alla kukkunud mängukaarti üles tõstma. Avastamisel haihtus tegelane leegikerasse. Samuti on nähtud koera suurust musta kassi ja noort daami, kes usutavasti suleti kunagi tünni, mis pandi põlema ja veeretati lõbu pärast mäest alla.

"Pärilik" TVPlay Premium

9. Banff Springs hotell, Kanada. Siin on kohatud pruuti, kes kukkus trepist alla ja murdis kaela, kuna naine läks pärast kleidi süttimist paanikasse. Teda on hiljem sageli nähtud ballisaalis tantsimas, kleidi selg leekides. Ruumis 873 mõrvati üks perekond, pärast mida müüriti tuba kinni. Vaatamata sellele võib toa juures koridoris näha mõrvatud peret. Hotellis töötas 1960. ja 1970. aastatel teenrina Sam Macauley, keda võib siiani tollases vormiriietuses näha külalisi nende tubadesse juhatamas. Kui aga proovida temaga juttu teha või jootraha anda, siis kummitus kaob.

10. Poveglia saar, Itaalia. Sellele väikesele saarele Veneetsia laguunis põgeneti vallutajate eest suurelt maalt, põletati suurtes riitades katkuohvreid ja 1800. aastatel oli seal vaimuhaigla, kus tehti patsientidega katseid. Täna kuuleb saarel sageli karjeid ning näha on tumedaid varje.

11. Neitsitorn Tallinnas. Võrreldes torni nimega iroonilisel kombel prostituutide vanglana kasutatud hoones sõlminud kord kole lõbutüdruk ja saatan tehingu: hing tüdruku ilu eest. Lugu lõppes aga prostituudi nõiaks tembeldamise ja hukkamisega. Ainsana uskus naise hinge päästmisse üks noor preester, kes poonud ennast tornis kurbusest üles. Hiljem olevat tühjast tornist kuuldud mehelaulu, samme ja ahelatega kolistamist, kuid lähemal uurimisel oli torn alati tühi.

12. Lühikese jala torn Tallinnas. Üks legend räägib, et ööseks suletav värav pidi muuhulgas eemale hoidma ka kummitusi, kes aadlike duellide meelispaigast Taani kuninga aiast üles Toompeale kippusid. Tallinna ühes kummitusterohkemas paigas on nähtud nii hukatud "musta munka", kummituslikku lõvi kui ka hõljuvat viirastuslaeva, mis läbipaistvate purjede lehvides sujuvalt läbi seinte seilab.

13. Kirjandusmuuseum Tartus. Praeguse kirjandusmuuseumi kõige vanem osa oli Kaagvere mõisniku von Grote linnaresidents, kus mõisniku tütar end õnnetu armastuse pärast üles poos. Tänaseni liikuvat seal ringi Lillaks Daamiks kutsutav rahutu vaim, kes ihaldab kättemaksuks noorte meeste hingi. Majas on toimunud ka mõned kummalised õnnetused, mis on pandud kummituse arvele.

Õudusfilmile “Pärilik” (2018) saab kaasa elada juba sel laupäeval, 13. aprillil kell 20 filmikanalil TV1000 Premium, mida näeb teleteenusepakkuja TVPlay Home vahendusel või suuremate kaablioperaatorite TVPlay filmikanalite teemapakettides.