Pimedate Ööde filmifestival lõi oma klubi


Pimedate Ööde filmifestival lõi oma klubi
PÖFFi hunt kutsub klubisse. Foto: Erlend Štaub

Maailma tippfilmifestivalide hulka kuuluv Põhjamaade ainus A-kategooria filmifestival PÖFF asutas oma klubi, mille eesmärk on lähendada festivali ümber koonduvat kogukonda, et nendega paremini dialoogi astuda. Klubi sai nimeks Hundikari.

Aastate jooksul on PÖFFi ümber koondunud tulihingeliste filmi- ja festivalihuviliste ring, olgu selleks festivali korraldamisel kaasa löövad sajad vabatahtlikud, partnerid ja sponsorid või lihtsalt filmisõbrad, kes uue festivali tulekut suure huviga ootavad. Uue klubi eesmärk on neid inimesi festivalile veelgi lähemale tuua, astuda nendega dialoogi ning pakkuda personaalsetest eelistustest lähtuvaid filmisoovitusi ja soodsamaid kinopileteid, aga ka näiteks võimalust enne ametlikku piletimüügi algust soovitud filmidele pääsmeid muretseda. Mõistagi käivad klubiga kaasas kõikvõimalikud soodustused ning võimalus filmidele vahetut tagasisidet anda.

„Uue klubi lõime sooviga festivali sõpradele ja fännidele lähemale jõuda,“ sõnas PÖFFi arendusjuht Neeme Kari. „Meile tundus, et festivali kogukonna arendamiseks oleks tarvis järgmist sammu, et filmihuvilistega veelgi sisukamasse dialoogi astuda, saada tagasisidet ning pakkuda neile abi filmide valikul.”

Klubi koosneb kolmest paketist: Hundikari, Hundisõber ja Hundipass. Hundikarjaga liitumine on tasuta. Hundisõbraks olemine on tasuline (25 eurot) ja selle abil loodab festival Kari sõnul leevendada oma keerulist rahalist olukorda. Hundipass on mõeldud kõige suurematele filmifännidele. Kui inimene ei soovi klubiliikmeks astuda, on tal endiselt võimalus jääda anonüümseks.

Seotud lood:

Tulevikus hakkab klubi vahendama ka partnerite ja sponsorite eripakkumisi ja soodustusi. „Selle kõige eesmärk on suurendada külastatavust ja korraldada aina paremat festivali,“ ütles Kari.

Uue klubiga saab lähemalt tutvuda ja liituda Pimedate Ööde filmifestivali kodulehel.