PÖFF: Black Catwalk avalikustas toimumiskoha


PÖFF: Black Catwalk avalikustas toimumiskoha
PÖFF

Eelmisel nädalal hõisati Pimedate Ööde Filmifestivali poolt välja kultuurimaastikku rikastav rõõmusõnum - 27. novembril leiab aset uuenenud moesündmus PÖFF: Black Catwalk.

PÖFF tuleb taas ning sedapuhku rikastab mahukat filmiprogrammi ka uuenenud rõhuasetusega moesündmus PÖFF: Black Catwalk. Show, mis kontseptuaalselt erineb klassikalisest catwalkist, erineb ka asukoha poolest, toimudes Noblessneri linnakus asuvas klubis HALL.

2017. aastal uksed avanud techno ja underground klubikultuuri viljeleva HALLi üks omanikest Elena Natale leiab, et pealtnäha erinevad kontseptsioonid asupaiga ja sündmuse vahel sobivad tegelikult väga hästi kokku. “HALL ei ole koht vaid muusika jaoks - siin kohtuvad kultuur ja elustiil ning see on sõnum, mida soovime edaspidi jõudsamalt edasi anda, täiendades programmi erinevate kunstivormidega. Oleme alustanud elava muusika etteastetega ning plaan on tuua sisse ka teater ja performance kunst. PÖFF: Black Catwalki kunstiline lahendus ja kontseptsioon sobib seetõttu ideaalselt täitma HALLi ruume,” põhjendab Natale.

Seotud lood:

Moeetenduse kunstiline juht Sirli Pohlak leiab samuti, et meeskonna nägemus sündmusest elustub just HALLi ruumides kõige paremini: “HALL on erinevate kultuurivormide kohtumispaik ja seetõttu tunneme, et oleme õiges kohas. Kuna meie sündmus on sulam mitmest erinevast kunstivormist, siis sobime sinna hästi.” Pohlak kinnitab, et lisaks eripärasele asupaigale saab sündmusel olema ka uuenenud lähenemine: “Esiteks juba see, et toome lavale kostüümikunsti. Teiseks ei ole tegemist vaid pika poodiumiga keset saali - kogu ruum saab olema täidetud kunstiliste lahendustega, millesse teiste seas annavad oma panuse EKA tudengid.”

PÖFF: Black Catwalk on ühelt poolt kannustatud soovist tutvustada Tallinnasse tulnud rahvusvahelisele ja ka kodumaisele filmitegijaskonnale Eesti noorte moekunstnike oskusi kostüümikunstivallas. Teisalt seab sündmus tavapärasest suurema rõhuasetuse show kunstilisele poolele. Seetõttu on alates tänasest müügil piiratud koguses piletid kõigile neile, kes väärtustavad filmi, moe ja liikumise terviklikku ning nauditavat vaatemängu.